Головна Новини Коли і на скільки зростуть ціни на бензин і дизпаливо в Україні

Коли і на скільки зростуть ціни на бензин і дизпаливо в Україні

0
13

Кабмін на засіданні схвалив проєкт закону щодо підвищення акцизу на пальне — приведення розмірів ставок акцизного податку на паливо до мінімальних рівнів таких ставок, встановлених у ЄС.

Як відомо, Україна має зобов’язання, зумовлені підписанням Угоди про асоціацію України з ЄС, і відповідно до них акцизи, зокрема, на нафтопродукти, мають бути приведені до мінімального рівня, дозволеного в Європейському Союзі.

Якщо народні депутати ухвалять документ, то зміни на українців чекатимуть не раніше липня-серпня 2024 року. Проте до літа 2024 року суттєвих коливань на паливному ринку не станеться, пише «Стіна».

Чинна ставка акцизу в Україні зараз така:

  • бензин — 213,5 євро за 1000 л;
  • дизель — 139,5 євро;
  • автогаз — 52 євро;
  • альтернативне паливо — 162 євро.

Уряд пропонує Раді поступове підвищення акцизу на пальне.

Геннадій Рябцев утримався від прогнозів щодо цін на бензин та паливо, адже, за його словами, про це може йтися не раніше червня 2024-го. Він пояснив, як саме відбуватиметься зміна акцизу на паливо в Україні, зазначивши, що це досить повільний процес, який потребує кількох важливих процедур.

«Що означає змінити акцизи? Спочатку треба змінити Податковий, Митний кодекс, закон України про Державний бюджет на 2024 рік. А це досить тривала процедура, і швидше за все, заради лише зміни акцизів її не запускатимуть. Ймовірно, чекатимуть від уряду та інших пропозицій щодо змін до названих мною законів», — додав Рябцев.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!


Дякуємо!

Тепер редактори знають.