Чи потрібно вмикати поворотник на головній дорозі в Україні: пояснення для водіїв

0
2260

Коли треба увімкнути покажчик повороту, їдучи через перехрестя зі зміною головної дороги? Це питання цікавить багатьох водіїв в Україні. Згідно з Правилами дорожнього руху України, водії повинні увімкнути покажчики перед початком руху, зупинкою та зміною смуги руху, а також перед поворотом чи розворотом.

Потім важливо визначити, чи перед вами вигин головної дороги, який з’єднується з другоряднім або У-подібним перехрестям. Це має велике значення для того, щоб зрозуміти, чи водій планує продовжувати рух по головній дорозі чи здійснювати поворот.

Ситуація 1: Якщо водій бачить поєднання знаків, як показано на малюнку 1.

Якщо водій має намір продовжити рух головною дорогою на перехресті, він повинен вмикати покажчик повороту (або праворуч, або ліворуч), щоб попередити інших водіїв про свій намір повернути.

Якщо ж він планує їхати прямо (з’їжджати на другорядну дорогу), то вмикати покажчик повороту не потрібно.

Ситуація 2: Якщо водій бачить знаки, як на малюнку 2.

Якщо водій їде головною дорогою і планує зробити правий поворот (без важливості на кут з’єднання доріг), він повинен увімкнути правий покажчик повороту.

Якщо водій хоче рухатися прямо на другорядну дорогу, йому не потрібно вмикати покажчик повороту.

Ситуація 3: Водій зустрів знаки, як на малюнку 3.

Цей знак попереджує водіїв про складне перехрестя та вигин дороги. Перед таким перехрестям може не бути додаткових табличок. Ці таблички ставляться для того, щоб водії знали про вигин на головній дорозі.

Якщо водій планує їхати прямо головною дорогою, він не повинен вмикати покажчик повороту. Однак, якщо він має намір звернути ліворуч на другорядну дорогу, йому слід вмикнути відповідний сигнал під час наближення до перехрестя.

 

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!