Як повідомляє AUTO-Consulting, перший надрукований на 3D-принтері електромобіль зареєстровано в Україні. Це досить незвичайний автомобіль з маловідомою назвою Urbee 2S.
Перший у світі функціональний автомобіль, створений за допомогою 3D-друку, виник у співпраці трьох компаній: KOR EcoLogic, RedEye On Demand і Stratsys.
Перше покоління автомобілів Urbee, оснащених 5-сильним гібридним приводом, було продемонстровано ще у 2010 році. Urbee став успішним, функціональним концептом, який зміг долати понад 300 кілометрів шляху на 3,8 літрах пального, однак у зв’язку з тим, що вихідний кузов був занадто крихким, реалізацію проекту серійного виробництва автомобіля Urbee довелося трохи відкласти.
Модель Urbee 2 здатна зробити справжню революцію в автомобілебудівній промисловості. Повертаючись до основ, вона змушує переосмислити механізм автомобільного виробництва, примушує замислитися про можливість зміни автомобільного дизайну. Є всі шанси того, що в майбутньому настільки стильні екологічно безпечні автомобілі стануть стандартом автопрому.
Urbee 2 являє собою послідовно-паралельний гібрид. Легкий (550 кг) і надзвичайно аеродинамічний триколісний двомісний гібрид приводиться в рух парою 36-вольтових електромоторів номінальною потужністю 4 к.с. і піковою 8 к.с., які живляться блоком акумуляторних батарей ємністю 7,6 кВт∙год. При підключенні до електричної розетки заповнення заряду акумуляторів займає близько 6 годин.
Чотиритактний двигун внутрішнього згоряння потужністю 10 к.с. працює як генератор, що забезпечує підзарядку акумуляторних батарей, а також дає змогу підтримувати постійну швидкість у 110 км/год. Під час підйомів на круті схили електромотори і ДВЗ працюють одночасно.
При роботі виключно в електричному режимі на одному заряді акумуляторів Urbee 2 здатний долати близько 64 км за умови руху на максимальній швидкості. Коефіцієнт аеродинамічного опору автомобіля становить лише 0,149 (для порівняння, у Toyota Prius і Tesla Model S він дорівнює 0,25 і 0,24 відповідно).
Крім звичайних літієвих акумуляторів у 3D-моделі Urbee 2 встановлені суперконденсатори ємністю 35 Вт*год з метою забезпечення швидкісного акумулювання енергії під час рекуперативного гальмування.
В легкій автомобільній конструкції використовується рама з хромомолібденових сталевих труб, яка підвищує рівень безпеки. З метою мінімального показника аеродинамічного опору, висота гібридного автомобіля складає лише 1,07 м, а довжина та ширина склала 3,05 м і 1,56 м відповідно. Оскільки автомобіль дуже низький, потрапити в салон вдасться тільки, якщо відкинути передню лобову частину.
При конструюванні Urbee 2 було використано близько 50 елементів, які створювали за допомогою 3D-друку зі звичайного ABS-пластика протягом 2500 годин.
За понад десятиріччя з моменту створення Urbee 2, схожі автомобілі не завоювали популярність, хоча не виключено, що подібні економічні, компактні та “зелені” автомобілі, оснащені автопілотом, стануть стандартом в майбутньому.
BMW представила седан BMW i5 eDrive35L 2025 модельного року, який пропонує збільшений запас ходу та…
Багато автовиробників планують повернутися до виробництва автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння. Франція також відмовилася…
Toyota ще минулого року розпочала випробування нового покоління свого популярного кросовера RAV4, проте до офіційної…
Деякі водії віддають перевагу плавному стилю водіння, оскільки вважають, що це допомагає зберегти мотор автомобіля…
Автовиробники все частіше повертаються до класичних двигунів внутрішнього згоряння, а французький парламент підтримав цю тенденцію,…
Зчеплення є одним із ключових елементів трансмісії, що забезпечує ефективну роботу двигуна та коробки передач.…
Leave a Comment