Аварії часто мають фінансові наслідки для потерпілих і часто важко визначити, хто винен. EDR може допомогти органам влади з’ясувати, що саме сталося, аналізуючи дані, які він зберігає. Пристрій фіксує певні параметри протягом короткого періоду часу – за п’ять секунд до аварії та 0,3 секунди після удару.
Згідно з інформацією, наданою Європейською комісією, EDR записує та зберігає такі дані, як швидкість, гальмування, положення та нахил автомобіля на дорозі, а також реакцію вбудованих систем безпеки. Крім того, EDR аналізує, чи спрацювала система екстреного виклику – eCall.
EDR зазвичай вбудований у блок керування подушок безпеки і його не можна вимкнути. Він автоматично активується, коли спрацьовують подушки безпеки та натягувачі ременів безпеки, а також починає запис, коли активний капот транспортного засобу висувається або коли відбувається зміна швидкості в поперечному або поздовжньому напрямку більш ніж на 8 км/год протягом 0,15 секунди.
Інформація, зафіксована в ЄДР, належить водієві чи власнику транспортного засобу. Пристрій працює в системі замкнутого циклу і дані збираються анонімно, щоб гарантувати, що вони не піддаються маніпуляціям, якщо потраплять у чужі руки. З цієї причини останні чотири цифри ідентифікаційного номера автомобіля (VIN) не зберігаються. Будь-яка інша інформація, яка могла б розкрити особу власника, також не реєструється.
Дані надаються лише компетентним органам як допомога у процесі розслідування. Інформацію можна отримати через інтерфейс OBD, але якщо порт зруйнований під час аварії, інформація має бути доступна безпосередньо з “чорної скриньки”.
Leave a Comment