В Україну прямують іспанські броньовики Tecnove – що про них відомо

0
49

Іспанське агентство з міжнародного співробітництва в галузі розвитку (AECID) передає Україні два нові медичні бронеавтомобілі для евакуації поранених безпосередньо з лінії фронту.

Евакуаційні машини переднього краю адаптувалися на базі колісної броньованої бойової машини Pegaso 3560 BMR іспанської армії. Виробником цієї бойової машини є єдине підприємство такого профілю в країні – Santa Bárbara Sistemas, повідомляє Авто 24.

Обидві машини абсолютно нові та ще не використовувалися. Компанія Tecnove, що спеціалізується на створенні медичного транспорту, провела їх модернізацію як медичні евакуатори для перевезення поранених.

BMR Pegaso 3560, що має колісну формулу 6×6, протягом багатьох десятиліть був в арсеналі іспанської армії. Попри постійну модернізацію, існує 14 різних варіантів цієї моделі. Хоча ця броньована машина має спеціальну медичну версію з частково збільшеним салоном у задній частині, перевагу віддали стандартній моделі BMR для транспортування в умовах сучасної війни.

Військові медики з України, які взаємодіють з AECID при виборі моделі бронеавтомобіля та розробці технічних вимог для медичних машин, висунули основний критерій: в умовах сучасної війни переважна менша висота евакуаційної машини. Саме тому було обрано стандартну модель BMR.

Ця 6-колісна броньована машина із колісною формулою 6×6 важить 15,4 тонни. Її броня товщиною 10 мм з боків та зверху, а також 40 мм спереду забезпечує захист від стрілецької зброї, уламків артилерійських снарядів та мін. Вона вважається стійкою до вогню автоматів калібру 7,62 мм та може витримувати вогонь великокаліберного кулемета до 14,5 мм.

Десантний відсік на 11 осіб було перетворено на салон звичайної швидкої допомоги, повністю адаптований під фронтові умови, такі як кульові та осколкові поранення, опіки та ін. Цьому було додано обладнання та інструменти, характерні для воєнного часу.

Колір бойової машини було змінено із зеленого на світлий колір гуманітарних машин ООН, із зображенням червоного хреста на борту. Евакуаційна машина переднього краю також позбавлена озброєння, зокрема вежі з великокаліберним кулеметом.

В обох медичних машинах, призначених для передачі Україні, встановлено обладнання для кисневих процедур, іммобілізаційні апарати, кардіореспіраторні монітори, дефібрилятори, апарати для серцево-легеневої реанімації, а також шини, нашийники та інше.

Менеджери заводу Tecnove відзначають, що ці машини, окрім броньованої безпеки, зберігають оригінальну структуру BMR, що дозволяє ефективно використовувати їх як евакуаційні машини переднього краю. Автомобілі вже направлені на місце збору, де Європейська комісія формує колону техніки для відправки в Україну.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.