Літнім водіям можуть заборонити керувати авто

0
1555

У Євросоюзі запроваджують нову стратегію, яка передбачає перегляд видачі водійських ліцензій для осіб похилого віку.

Ця ініціатива реалізується у межах проекту Vision Zero, спрямованого на значне зменшення кількості ДТП зі смертельними наслідками.

В рамках проекту пропонується встановити обов’язкову психологічну оцінку для водіїв віком понад 65 років з метою визначення їхньої здатності зберігати необхідну концентрацію та розумову працездатність як у звичайних, так і в екстрених ситуаціях.

Автори Vision Zero також пропонують вводити обов’язкові курси підвищення кваліфікації для водіїв віком понад 70 років в ЄС. Термін дії водійських посвідчень для літніх водіїв пропонується скоротити до п’яти років, і якщо водій перевищить 75 років, оновлення ліцензії буде обов’язковим щорічно. Деякі експерти висловлюють думку, що обмеження дії прав для пенсіонерів до 2 років, починаючи з 65-річного віку, може бути більш обґрунтованим.

Наразі спостерігається різна думка як серед прихильників, так і критиків даної ініціативи. Ураховуючи бажання України уніфікувати своє законодавство із стандартами ЄС, можливе, що подібна дискусія з’явиться в українських експертних та владних колах найближчим часом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.