Головна Новини Українцям нагадали, у яких випадках можуть конфіскувати авто під час війни

Українцям нагадали, у яких випадках можуть конфіскувати авто під час війни

0
347

Воєнний стан, хоч і давно назрівав, але увірвався в наше повсякденне життя з безліччю нових правил, які суттєво вплинули на повсякденне життя.

Зокрема, Київська міська рада запровадила сувору заборону на експлуатацію транспортних засобів, які не мають глушників або еквівалентних пристроїв для зниження рівня шуму у вихлопній системі, повідомляє Avtosota.

Конфіскація майна в умовах воєнного стану

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України роз’яснив, що просто штрафувати за такі порушення недостатньо. Замість цього транспортні засоби, що порушують правила, будуть конфісковувати. Це викликає питання щодо законності вилучення майна в умовах воєнного стану.

Українське законодавство, включаючи Конституцію, Цивільний кодекс та спеціальне законодавство щодо воєнного стану та реквізиції майна, дозволяє такі дії. Важливо зазначити, що конфіскація не прирівнюється до втрати права власності. Держава зобов’язана надати компенсацію, а транспортні засоби можуть бути повернуті після демобілізації або після того, як мине військова необхідність.

Обставини, що призводять до вилучення транспортного засобу

Заборона Київської міської ради їздити без глушника забезпечується відповідно до розділу 31 Правил дорожнього руху, що стосується технічного стану транспортних засобів. Порушення призводить до конфіскації. Крім того, українські військові мають право вилучати транспортні засоби для використання в зоні активних бойових дій з обіцянкою повернути їх після завершення місії.

Умови реквізиції майна

Вилучення приватної власності регулюється чотирма суворими критеріями:

  1. Компенсація є обов’язковою, причому оцінка майна проводиться до або після конфіскації.
  2. Рішення про конфіскацію майна приймаються вищим керівництвом Збройних Сил або спеціально призначеними підрозділами за погодженням з державною адміністрацією.
  3. Важливе значення має документальне оформлення, при цьому складається стандартний акт, в якому детально описується обґрунтування, специфіка майна та розмір компенсації.
  4. Проводиться попередня оцінка, і власнику надається оригінал оцінки.

Слід зазначити, що в районах активних бойових дій стаття 3 Закону “Про правовий режим воєнного стану” дозволяє вилучення майна без згоди державної адміністрації, що підкреслює винятковий характер воєнного стану.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.