В Україні заборонять частину автомобілів: кому не пощастило

0
2296

Український уряд активно розглядає можливість заборонити використання транспортних засобів без глушників, щоб зменшити шумове забруднення в країні.

Ідея виникла після того, як Михайло Подоляк, радник Секретаря Президента, звернув увагу на те, що поліція не може ефективно реагувати на ситуації, пов’язані з транспортними засобами, які створюють надмірний шум, схожий на звук іранських безпілотників Shahed. Для вирішення цієї проблеми розробляється новий закон, який надасть поліції повноваження, необхідні для вирішення цієї екологічної проблеми.

Пан Подляк наголосив на важливості дотримання демократичних принципів, зазначивши, що в ліберальному суспільстві діяльність, не заборонена законом, повинна вважатися дозволеною. Він закликав народних депутатів взяти участь у дебатах та прийняти відповідне законодавство для вирішення проблеми шумового забруднення, спричиненого транспортними засобами. Пан Подляк висловив упевненість, що запропонований закон, у разі його прийняття, запрацює ефективно.

Хоча терміни доопрацювання та прийняття запропонованого закону ще не визначені, Уряд активно працює над його впровадженням. Водночас, Верховна Рада розглядає законопроект про визнання іноземних сертифікатів відповідності транспортних засобів, за винятком Росії та Білорусі. Метою цього закону є спрощення процесу митного оформлення імпортованих транспортних засобів на підставі реєстраційних документів та права власності.

Очікується, що ця ініціатива значно зменшить економічні витрати українців на ввезення вживаних транспортних засобів. Варто зазначити, однак, що сертифікація все ще буде необхідною для транспортних засобів, які вважаються “списаними” і не мають належної документації.

Очікується, що пропозиція заборонити використання транспортних засобів без глушників буде підтримана громадськістю, особливо тими, хто стикається з проблемами, пов’язаними з шумовим забрудненням, яке створюють ці транспортні засоби. На відміну від чинного законодавства, новий Регламент створить більш ефективний механізм для вирішення цієї проблеми.

Крім того, законодавчий захід, що дозволяє іноземним транспортним засобам мати сертифікат відповідності, вказує на намір України спростити процедури імпорту вживаних транспортних засобів за більш доступними цінами, що, ймовірно, буде позитивно сприйнято громадськістю. Ці законодавчі зміни відображають проактивний підхід України до модернізації своєї політики, спрямованої на забезпечення добробуту та потреб своїх громадян.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.