Українських водіїв очікують складнощі з доступністю палива

0
700
UPG

Автомобілісти в Україні зіткнуться з проблемами з автогазом, якого більше немає в деяких мережах АЗС. За оцінками експертів, труднощі з постачанням палива триватимуть близько двох тижнів, а після відновлення поставок ціна може зрости майже на 5 гривень за літр – до 34 гривень за літр.

Такий прогноз зробив експерт паливного ринку Сергій Куюн на своїй сторінці у Facebook. Причиною цього, за його словами, стала пропозиція народних депутатів підвищити акциз на скраплений газ з 52 до 169 євро за 1000 літрів.

Самі експерти підтримують це рішення і вважають його справедливим, оскільки водії бензинових автомобілів платять за пальне в чотири рази більше акцизу – 213 євро. Що стосується акцизу для автовласників, то автогаз подорожчає приблизно на 4,5 грн за літр.

“За стандартних обставин ціна на газ мала б зрости з 26,5 до 31 грн/л, але через страйк польських перевізників ситуація не є стандартною, газ сягнув 34 грн/л, а деякі мережі взагалі зникли. 55 грн/л бензину – це 48% від ціни, а 55 грн/л автогазу – 56% від ціни. 56% ціни. І це при тому, що найбільш репрезентативна та економна частина населення, таксисти, вважають, що паритет між бензином і газом становить 80% (споживання газу на 15-20% вище, ніж бензину). Іншими словами, економія на бензині триватиме і буде суттєвою!” каже Сергій Куюн.

Він також підрахував, що підвищення акцизу на газ додасть до бюджету 1 млрд грн на місяць.

Втім, не всі учасники ринку погоджуються з такою думкою. Олександр Мельничук, директор зі стратегічного маркетингу компанії “БРСМ Нафта”, наприклад, вважає це “небезпечною ініціативою”.

“Підвищення цін викличе сильне невдоволення дуже великого сегменту ринку. Це і таксисти, і водії громадського транспорту, і дрібні перевізники, чиї автобуси працюють на газі, і власники автомобілів на газовому паливі. Тому багато гравців ринку сподіваються переконати владу в тому, що ця ініціатива є шкідливою для ринку і суспільства”, – пояснив Олександр Мельничук виданню The Telegraph.

Водночас експерти вважають, що навіть якщо акциз на автогаз не буде підвищено, ціни на пальне до кінця року не знизяться, а навпаки, варто очікувати зростання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.