Новини

Водіям розповіли, коли їхати на червоний сигнал світлофора не тільки можна, а й треба

Share

У певних ситуаціях правила дорожнього руху дозволяють вам проїжджати на червоний або жовтий сигнал світлофора, але в таких випадках це обмежено.

Пункт 8.7.3 правил дорожнього руху визначає значення сигналу світлофора. Важливо зазначити, що, як правило, червоний сигнал означає заборону руху, а жовтий сигнал, який не блимає, також вважається забороненим. Також заборонено поєднання червоного і жовтого сигналів, а також рух в певному напрямку, якщо додаткова секція світлофора неактивна.

Штраф у розмірі 510 гривень

Порушення цих правил тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (510 гривень), якщо порушення зафіксовано камерою (стаття 122 Кодексу України Про адміністративні правопорушення), пише “Автосота”.

Пункт 8.11 вводить виняток, що дозволяє водієві пропускати сигнали світлофора, які заборонені за певних умов. У ситуаціях, коли без екстреного гальмування неможливо зупинитися на жовтий сигнал світлофора або відреагувати на підняту руку регулювальника, водій може продовжувати рух, забезпечуючи безпеку дорожнього руху. Це виключення особливо актуально в зимових умовах, коли слизька поверхня збільшує гальмівний шлях. Однак в таких випадках рекомендується попереджати інших учасників дорожнього руху світловими і звуковими сигналами.

Подробиця

Деякі світлофори мають додаткове кольорове підсвічування для поліпшення видимості і включаються разом з сигналом. Транспортні засоби з синіми або червоними проблисковими маячками можуть бути переміщені на заборонений сигнал світлофора при особливих обставинах, як це передбачено в пункті 3.1 Правил. Оперативні транспортні засоби, що виконують службові завдання в надзвичайних ситуаціях, можуть відхилятися від певних розділів правил, якщо включені сині або червоні проблискові маячки і забезпечена безпека дорожнього руху.

Крім того, у розділі 2.14(e) зазначено, що водій відхиляється від вимог закону в ситуаціях непереборної сили або у випадках, коли неможливо запобігти заподіянню шкоди громадянину альтернативними засобами. Це положення зазвичай трактується як дозвіл відступати від правил з метою запобігання нещасним випадкам або порятунку життів.

Нарешті, як зазначено в пункті 8.3 правил, сигналу регулювальника віддається пріоритет перед сигналом світлофора. Якщо сигнал червоний, але регулювальник дозволяє рух, водій повинен слідувати інструкціям регулювальника.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: ПДР

Останні записи

Як уберегти автомобіль від корозії в зимовий період

З настанням холодів кожен власник авто регулярно стикається з наслідками обробки доріг реагентами. Сіль та…

04.12.2024

Toyota представляє оновлену Corolla Cross з новою палітрою та покращеннями

Toyota анонсує рестайлінг Corolla Cross модельного року 2025, представляючи нові кольори та тонкі доопрацювання. Ексклюзивний…

04.12.2024

Автомеханік поділився ефективним способом захисту кузова від реагентів

Українські дороги вже почали активно посипатись реагентами для боротьби з ожеледицею. Однак поєднання солі, хімічних…

04.12.2024

Nissan розглядає об’єднання з Honda через фінансові труднощі

Автовиробник Nissan повідомив, що перебуває в пошуках іншого власника акцій замість французької Renault, яка володіє…

04.12.2024

Чотири функції, які роблять сучасне авто зручнішим для водіїв

Набір опцій в автомобілях сильно відрізняється залежно від марки, моделі та року виробництва. Деякі функції…

04.12.2024

Експерти пояснили, чому небезпечно не міняти антифриз протягом років

Деякі автовласники вважають, що міняти рідину охолодження не потрібно. Вона використовується для запобігання перегріву системи,…

03.12.2024