Водіям розповіли, коли їхати на червоний сигнал світлофора не тільки можна, а й треба

Час читання: 2 хв.
0

У певних ситуаціях правила дорожнього руху дозволяють вам проїжджати на червоний або жовтий сигнал світлофора, але в таких випадках це обмежено.

Пункт 8.7.3 правил дорожнього руху визначає значення сигналу світлофора. Важливо зазначити, що, як правило, червоний сигнал означає заборону руху, а жовтий сигнал, який не блимає, також вважається забороненим. Також заборонено поєднання червоного і жовтого сигналів, а також рух в певному напрямку, якщо додаткова секція світлофора неактивна.

Штраф у розмірі 510 гривень

Порушення цих правил тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (510 гривень), якщо порушення зафіксовано камерою (стаття 122 Кодексу України Про адміністративні правопорушення), пише “Автосота”.

Пункт 8.11 вводить виняток, що дозволяє водієві пропускати сигнали світлофора, які заборонені за певних умов. У ситуаціях, коли без екстреного гальмування неможливо зупинитися на жовтий сигнал світлофора або відреагувати на підняту руку регулювальника, водій може продовжувати рух, забезпечуючи безпеку дорожнього руху. Це виключення особливо актуально в зимових умовах, коли слизька поверхня збільшує гальмівний шлях. Однак в таких випадках рекомендується попереджати інших учасників дорожнього руху світловими і звуковими сигналами.

Подробиця

Деякі світлофори мають додаткове кольорове підсвічування для поліпшення видимості і включаються разом з сигналом. Транспортні засоби з синіми або червоними проблисковими маячками можуть бути переміщені на заборонений сигнал світлофора при особливих обставинах, як це передбачено в пункті 3.1 Правил. Оперативні транспортні засоби, що виконують службові завдання в надзвичайних ситуаціях, можуть відхилятися від певних розділів правил, якщо включені сині або червоні проблискові маячки і забезпечена безпека дорожнього руху.

Крім того, у розділі 2.14(e) зазначено, що водій відхиляється від вимог закону в ситуаціях непереборної сили або у випадках, коли неможливо запобігти заподіянню шкоди громадянину альтернативними засобами. Це положення зазвичай трактується як дозвіл відступати від правил з метою запобігання нещасним випадкам або порятунку життів.

Нарешті, як зазначено в пункті 8.3 правил, сигналу регулювальника віддається пріоритет перед сигналом світлофора. Якщо сигнал червоний, але регулювальник дозволяє рух, водій повинен слідувати інструкціям регулювальника.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!