Литва передаватиме Україні авто, конфісковані у росіян

Час читання: < 1 хв.
0

З середини березня 2024 року Литва почне конфіскувати автомобілі, зареєстровані в Росії, та передавати їх Україні, повідомляє  DELFI .

В’їзд до Литви на автомобілях з російськими держномерами заборонено з 11 вересня — за винятком тих, що прямують транзитом до Калінінградської області. Точна кількість машин, зареєстрованих у Росії та що знаходяться на литовській території, невідома.

“За перший тиждень ми нарахували 58 автомобілів з російськими номерами, за другий 70, а зараз або жодного, або 1-3 на день трапляються”, – сказала представник Митного департаменту Ірина Фролова- Мілашене .

Голова литовського Комітету національної безпеки і оборони Лаурінас Кащюнас пояснює, що у Литві власникам машин із російськими номерами надається «перехідний період» до 11 березня 2024 року. У цей термін вони мають вивезти свій транспорт із країни. Після закінчення терміну їх автомобілі буде або конфісковано, або під конвоєм супроводжено до кордону з подальшим вивезенням до Росії.

Аналогічні заборони на в’їзд автомобілів із російськими номерами запровадили також Латвія, Фінляндія, Естонія, Польща та інші країни (наприклад, Болгарія). Однак із усіх цих країн поки що про конкретний намір конфіскувати такі машини на своїй території — з 1 лютого 2024 року — заявила лише латвійська влада: власникам автомобілів пропонується або вивезти їх із країни, або перереєструвати на місці. Конфіскацію такого транспорту активно проводять у Німеччині.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.