Новини

Як уникнути незаконних штрафів за нібито перевищення швидкості

Share

Один з найбільш “популярних” поліцейських штрафів – за перевищення дозволеної швидкості. Поліцейські фіксують цю швидкість за допомогою приладів TruCam. При цьому поліцейські часто порушують встановлені процедури вимірювання швидкості та оформлення матеріалів адміністративних справ. Відповідно до статті 40 Закону “Про Національну поліцію”, “з метою забезпечення публічної безпеки і порядку поліція може встановлювати автоматичні засоби фото- і кінозйомки, відеозапису на форменому та службовому транспорті, а також встановлювати та розміщувати їх по периметру доріг і будівель”. Під час фіксації порушень швидкісного режиму поліцейські повинні суворо дотримуватися вимог встановлених процедур вимірювання швидкості. Вони також повинні мати при собі всі дозвільні документи. Зокрема, перевищення швидкості може бути зафіксоване лише за наявності дорожніх знаків, що вказують на обмеження швидкості. За наявності декількох смуг руху в одному напрямку дорожні знаки повинні бути встановлені у двох примірниках. Відповідно до закону, пристрої для вимірювання швидкості можуть бути стаціонарно закріплені тільки під час використання. Прилад може використовуватися лише за наявності у інспектора документів, що підтверджують його сертифікацію та повірку. Прилад повинен бути опломбований. Фіксація швидкості за несприятливих погодних умов заборонена, оскільки це заборонено інструкцією з використання. Порушення встановленого порядку, використання приладу у спосіб, не передбачений законодавством, або використання приладу без відповідного дозволу є підставою для того, щоб не штрафувати водія. Про результати аналізу конкретного правопорушення водій повинен повідомити інспектору на зупинці.Один з найбільш “популярних” поліцейських штрафів – за перевищення дозволеної швидкості. Поліцейські фіксують цю швидкість за допомогою приладів TruCam.

При цьому поліцейські часто порушують встановлені процедури вимірювання швидкості та оформлення матеріалів адміністративних справ.

Відповідно до статті 40 Закону “Про Національну поліцію”, “з метою забезпечення публічної безпеки і порядку поліція може встановлювати автоматичні засоби фото- і кінозйомки, відеозапису на форменому та службовому транспорті, а також встановлювати та розміщувати їх по периметру доріг і будівель”.

Під час фіксації порушень швидкісного режиму поліцейські повинні суворо дотримуватися вимог встановлених процедур вимірювання швидкості. Вони також повинні мати при собі всі дозвільні документи.

Зокрема, перевищення швидкості може бути зафіксоване лише за наявності дорожніх знаків, що вказують на обмеження швидкості. За наявності декількох смуг руху в одному напрямку дорожні знаки повинні бути встановлені у двох примірниках. Відповідно до закону, пристрої для вимірювання швидкості можуть бути стаціонарно закріплені тільки під час використання. Прилад може використовуватися лише за наявності у інспектора документів, що підтверджують його сертифікацію та повірку. Прилад повинен бути опломбований. Фіксація швидкості за несприятливих погодних умов заборонена, оскільки це заборонено інструкцією з використання.

Порушення встановленого порядку, використання приладу у спосіб, не передбачений законодавством, або використання приладу без відповідного дозволу є підставою для того, щоб не штрафувати водія. Про результати аналізу конкретного правопорушення водій повинен повідомити інспектору на зупинці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Через нові тарифи Трампа: як подорожчають американські машини в Україні

Президент США Дональд Трамп з початку 2025 року двічі намагався ввести 25%-ні тарифи на імпортні…

05.04.2025

Що варто перевірити при покупці автомобіля з пробігом, щоб не помилитися

При покупці вживаного автомобіля важливо враховувати ряд ризиків, про які часто не задумуються потенційні власники,…

05.04.2025

Ознаки перегріву автоматичної коробки передач і до чого це призводить

АКПП вимагає акуратного ставлення й регулярного обслуговування. Інакше існує ризик перегріву, який може призвести до…

05.04.2025

Які проблеми підстерігають авто навесні і як їх уникнути

Почати весняне обслуговування авто варто із заміни шин. Багато водіїв відкладають зміну зимової гуми, що…

05.04.2025

З 1 травня в український бензин додаватимуть спирт: чого очікувати водіям

З 1 травня 2025 року в Україні стане обов'язковим додавання спирту до бензину, зокрема біоетанолу.…

05.04.2025

Названий найкращий електрокар 2025 року

Renault 5 визнаний переможцем премії EV van het Jaar 2025 у середньому сегменті. Щорічний конкурс…

05.04.2025