Суд визнав незаконним штраф із камери автофіксації – подробиці

0
75
UPG
Порушення правил дорожнього руху, які зафіксовані в автоматичному режимі, передбачають штраф для власника, а не фактичного водія.

Власники автомобілів в Україні сьогодні змушені оплачувати штрафи за перевищення швидкості, зафіксовані камерами автоматичної фіксації, навіть якщо порушення вчинив водій. Цей підхід викликає суперечності із принципами, закріпленими в конституції України.

Зміни у системі покарання за перевищення швидкості, що стосуються власників автомобілів, а не конкретних водіїв, викликали невдоволення серед автовласників. Основною причиною є те, що згідно із законом на автомобілі можуть їздити не тільки власники, а й будь-які особи, які пред’явили свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та водійські права. Це створює ситуацію, за якої власник несе відповідальність за порушення, яке він сам не вчиняв.

Приклад із судової практики ілюструє ситуацію, коли власник автомобіля Toyota Land Cruiser отримав штраф за перевищення швидкості, здійснене іншою особою, яка була за кермом. Власник звернувся до суду, посилаючись на принцип індивідуальної юридичної відповідальності та презумпцію невинності.

У відповідь на позов влада надала матеріали фото та відеофіксації з автоматичного комплексу “КАСКАД”. На них було зафіксовано автомобіль, але не було видно обличчя водія. Проте департамент патрульної поліції стверджує, що законом передбачено відповідальність саме за власників транспортних засобів, незалежно від особи, яка вчинила порушення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.