Рада готує несподіваний сюрприз власникам деяких автомобілів

0
90
UPG

В Україні хочуть мінімізувати кількість кинутих на вулицях авто, для чого нардепи вже зареєстрували відповідний законопроект №10204.

Його автори зазначили, що останнім часом у населених пунктах України дедалі більше кинутих машин. При цьому чим довше стоїть покинутий автомобіль, тим менше шансів, що власник згадає про нього і прибере.

На даний момент немає ефективної системи відповідальності за покинутий автомобіль, а комунальники прибрати його не можуть. Це пов’язано з правом власності, тому покинуті транспортні засоби стоять роками.

Законопроект №10204 передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України щодо порядку набуття права власності на так звані “безгоспні транспортні засоби”. Підтвердженням того, що вони є саме такими, стане те, що ТЗ не менше трьох років стоїть на одному місці (три роки взято через відповідність загальному строку позовної давності у цивільному праві).

Спеціальна комісія має кожні шість місяців складати акт про те, що автомобіль стоїть на одному місці, а через три роки комісія має визнати такий автомобіль безгосподарним. У такому разі його продадуть на електронних торгах (аукціоні) – при цьому колишній власник зможе отримати гроші за проданий автомобіль будь-якої миті протягом 10 років.

Перед визнанням автомобіля безгосподарним комісія має вжити активних заходів до розшуку власника покинутого автомобіля. Власник має право будь-якої миті до визнання автомобіля безгосподарним повернути собі контроль над ним.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.