Зміни у ПДР України: де заборонили паркуватися українським водіям

Час читання: 2 хв.
0

Жовтень 2023 року приніс із собою низку змін до Правил дорожнього руху України, які безпосередньо порушують питання паркування автомобілів. Важливі нововведення, внесені Кабміном, включають роз’яснення про місця, де паркуватися тепер заборонено. Ці зміни спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху та найкраще управління паркувальними зонами.

Отже, одним із ключових моментів стали п’ять нових дорожніх знаків, що дозволяють або забороняють зупинку автомобілів на автомагістралях та дорогах. Якщо ви сумніваєтеся, чи дозволено вам припаркуватися в конкретному місці, слід звернути увагу на наявність відповідного дорожнього знака. Ось короткий огляд цих змін:

Знак 5.42.1: Цей знак показує місця та майданчики, де можна припарковувати транспортні засоби. Це може включати місця біля станцій метро і зупинок маршрутних транспортних засобів.

Знак 5.42.2: Якщо ви бачите знак 5.42.2, це означає, що ви перебуваєте на критій стоянці, яка може бути як наземною, так і підземною.

Знак 5.42.3: Цей знак означає місця для розвантаження вантажних автомобілів та фургонів. Однак, важливо пам’ятати, що стояти під цим знаком після розвантаження транспорту заборонено.

Знак 5.43: Знак 5.43 дозволяє стоянку транспортних засобів на проїжджій частині або вздовж проїзної частини за умови дотримання зазначених на знаку або додаткових табличках умов.

Знак 6.15: Знак 6.15 інформує водіїв про місцезнаходження місць для короткочасного відпочинку з відповідною інфраструктурою.

Мабуть, найважливішим моментом, на який варто звернути увагу, є заборона на зупинку автомобілів на ділянках автомагістралей та доріг, де немає відповідного роздільного знака. Важливо, що це правило не поширюється так зване “правило 5-ти хвилин.” Однак навіть у цьому випадку дотримання часу стоянки є критично важливим. Поліцейські, складаючи постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за стоянку у забороненому місці, повинні мати докази того, що транспортний засіб порушував правила довше 5 хвилин. У цьому контексті можна використовувати відеозаписи з нагрудних камер поліцейських.

Ці зміни до ПДР спрямовані на сприяння безпечному та організованому руху на дорогах України. Кожен водій має бути уважним до нових знаків та правил, щоб уникнути адміністративних штрафів та створити безпечні умови для всіх учасників руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!