До Правил дорожнього руху України внесено зміни: п’ять нових дорожніх знаків

0
15115
UPG

Зокрема, наразі є п’ять дорожніх знаків, які дозволяють зупиняти автомобіль на автомагістралях та дорогах. Якщо такого знака немає, зупиняти автомобіль заборонено (крім певних випадків).

П’ять нових знаків. Потрібно запам `ятати

  1. Перший роздільний дорожній знак – 5.42.1. Він позначає місця та майданчики для стоянки ТЗ, стоянку біля станцій метро та зупинок маршрутних транспортних засобів.
  2. Другий роздільний дорожній знак – 5.42.2. Він означає криті стоянки ТЗ (наземні чи підземні).
  3. Третій роздільний дорожній знак – 5.42.3. Він означає місця для розвантаження вантажних автомобілів, фургонів. Але не можна під цим знаком стояти після розвантаження транспортного засобу.
  4. Четвертий роздільний дорожній знак – 5.43. Він дозволяє стоянку транспортного засобу на проїжджій частині або вздовж проїжджої частини при зазначених на знаку або додаткових табличках умовах.

  • П’ятий роздільний дорожній знак – 6.15. Він вказує водіям про розташування місця відпочинку із відповідною інфраструктурою. У цьому випадку йдеться про короткочасний відпочинок.

Зупиняти автомобілі на інших ділянках автомагістралей та доріг заборонено.

  • Щоправда, це не стосується так званого правила 5 хвилин. Справа в тому, що при винесенні ухвали про притягнення до адміністративної відповідальності за стоянку в забороненому місці поліцейські повинні мати доказ, що автомобіль стояв у забороненому місці понад 5 хвилин.
  • Як доказ може бути використано, наприклад, відео з камери нагрудної поліцейського. Ось тільки на практиці часто буває, що поліцейські не фіксують таке порушення правил дорожнього руху протягом 5 хвилин. Очевидно, у них просто не вистачає на цей час. У результаті суди часто скасовують такі штрафи.

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року Кабмін вніс ще дві зміни до ПДР.

  1. Так, тепер цілий рік, а не лише з 1 жовтня по 1 травня, як було раніше, поза населеними пунктами, у всіх транспортних засобів мають бути включені денні ходові вогні або ближнє світло фар.
  2. Крім того, ременями безпеки тепер потрібно пристібати дітей, зростання яких до 150 сантиметрів (раніше — 145 см).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.