Водіїв в Україні карають за відсутність вогнегасника в авто: що кажуть юристи

0
657
UPG

Українцям нагадали нюанси чинного законодавства та розповіли, які існують штрафи за відсутність вогнегасника у транспортному засобі.

Останнім часом патрульні почали частіше перевіряти наявність вогнегасника у транспортному засобі. Ба більше, водіїв штрафують за його відсутність.

Вогнегасник в автомобілі необхідний для того, аби загасити початковий вогонь, який може виникнути у транспортному засобі внаслідок нещасного випадку. Коротке замикання, перегрів двигуна або інші вогневі небезпеки можуть призвести до трагічних наслідків, тому вогнегасники мають бути в автівках.

Вогнегасник в авто — що каже законодавство

Пункт 2.3 ПДР передбачає, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій перед виїздом зобов’язаний перевірити й забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу. Вогнегасник повинен бути в закріпленому стані у спеціальних або легкодоступних місцях.

Тип і кількість вогнегасників повинні відповідати чинному законодавству. Вогнегасники, якими забезпечуються автівки, повинні бути сертифікованими в Україні. Без вогнегасника водій не має права розпочинати поїздку.

Вогнегасник в авто — чи зобов’язаний водій пред’явити патрульному вогнегасник

Пункт 2.4.б передбачає, що водій на вимогу поліцейського повинен зупинитися та надати можливість перевірити комплектність транспортного засобу. Однак в законі чітко не прописано той факт, що водій зобов’язаний предв’явити вогнегасник або навіть відповідати та запитання, чи оснащена автівка вогнегасниками.

Вогнегасник в авто — покарання

Якщо водій за власним бажанням підтвердить, що в його автівці відсутній вогнегасник, це буде підставою для винесення постанови щодо притягнення громадянина до адміністративної відповідальності.

Зазвичай поліція накладає штраф за відсутність вогнегасника, посилаючись на ч. 1 ст. 121 КУпАП. Ця норма передбачає штраф в розмірі 340 грн. Однак частина 1 статті 121 КУпАП визначає відповідальність у разі керування транспортним засобом з технічними несправностями, з якими експлуатація його забороняється.

Експерти пояснюють, що відсутність вогнегасника не є технічною несправністю, тому патрульні не можуть застосовувати ч.1. ст.121 КУпАП. Такі дії можуть передбачати лише накладення попередження згідно зі статтею 125 КУпАП. За словами юристів, в Україні ніхто не застрахований від некомпетентності суддів, які можуть визнати правомірним штраф за ч.1 ст.121 КУпАП через відсутність вогнегасника.

Вогнегасник завжди має бути в автомобілі, а його відсутність є порушенням вимог ПДР щодо комплектності автомобіля. Самостійна згода водія про відсутність вогнегасника є підставою для накладення адміністративного стягнення. За відсутність вогнегасника передбачено попередження, яке може оформлюватися шляхом винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.