Експорт китайських авто досяг історичного максимуму

0
105
UPG

Китайська асоціація автовиробників (CAAM) звітувала про виробництво, продаж та експорт автомобілів за вересень і за три квартали 2023 року.

За всіма показниками перевищено прогнозні значення та встановлено нові рекорди. У розвитку китайського автопрому знову відзначається «Ефект золотого вересня та срібного жовтня».

У першому осінньому місяці року з конвеєрів «піднебесних» автовиробників зійшло 2,85 млн авто – більше на +10,7%, ніж у попередньому місяці, на +6,6%, ніж роком раніше. Продано ще більше – 2,858 млн автомобілів з тим же місячним приростом і збільшенням реалізацій рік до року на +9,5%.

За перші три квартали 2023 року з січня по вересень включно сумарний обсяг виробництва та продажів у Китаї склав 21,075 млн і 20,169 млн автомобілів відповідно, – на +7,3% та +8,2% більше, ніж за цей же період попереднього року.

На експорт у дев’ятому місяці року відправлено близько 444 тисяч автомобілів – майже наполовину більше, ніж торік (+47,7%), і на +9% більше, ніж у серпні-2023. Перевищення рубежу 400 тис. експортованих авто відзначається другий місяць поспіль.

Усього за дев’ять місяців року на зовнішні ринки поставлено 3,388 млн авто, – на +60% більше ніж рік тому. Таким чином, Китай у 2023 році завоював статус найбільшого світового автоекспортера, обігнавши Японію.

Вересневий лідер «піднебесного» експорту SAIC Motor – близько 94 тис. авто. На другому місці Chery, – 90 тис., замикає трійку провідних китайських автоекспортерів Geely, – 34 тис. автомобілів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.