Головна Новини До 2030 року частка електромобілів на світовому ринку може становити до 86%.

До 2030 року частка електромобілів на світовому ринку може становити до 86%.

0
81
UPG

Безшумні електромобілі можуть стати повсюдними до кінця десятиліття. Згідно зі звітом Інституту Рокі-Маунтін (RMI), до 2030 року автомобілі з нульовим рівнем викидів займатимуть частку світового ринку від 62 до 86 відсотків.

Світовий попит на нафту для автомобілів пройшов свій пік і до кінця десятиліття перебуватиме у вільному падінні. Спільноті електромобілів не звикати до різкого зростання продажів за останні кілька років. За даними Міжнародного енергетичного агентства, 14 відсотків усіх автомобілів, проданих у 2022 році, були електричними, порівняно з дев’ятьма відсотками у 2021 році та всього 5 відсотками у 2020 році.

Бум очолює Китай, найбільший у світі ринок електромобілів, та Північна Європа, де такі країни, як Норвегія, лідирують із 71-відсотковою часткою ринку електромобілів, згідно з даними EV Volumes. 2022 року частка ринку електромобілів у Китаї становила 27 відсотків, у Європі — 20,8 відсотка, а США — 7,2 відсотка. Серед найбільш швидко зростаючих ринків електромобілів можна виділити Індонезію, Індію та Нову Зеландію.

У звіті RMI йдеться про те, що економіка є новою рушійною силою. Ціновий паритет з автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) вже досягнуто з точки зору загальної вартості володіння, і світові ринки знаходяться на шляху до досягнення паритету цін до 2030 року. Tesla Model Y вже досягла цінового паритету зі своїми конкурентами із ДВС.

Крім того, конкуренція між автовиробниками також сприяє змінам: до кінця десятиліття вже збудується достатня кількість заводів з виробництва акумуляторів для електромобілів та гібридів. У США стимули, передбачені Законом про зниження інфляції адміністрації Байдена та двопартійним Законом про інфраструктуру, також викликали бум будівництва та переоснащення заводів.

На додаток до політичних заходів ціни на акумулятори впали на 88 відсотків з 2010 року, оскільки щільність енергії продовжує збільшуватися на шість відсотків на рік.

Більше того, RMI прогнозує, що «льодовиковий період» добігає кінця. Попит на автомобілі, що працюють на викопному паливі, досягнув піку в 2017 році і знижувався зі швидкістю п’ять відсотків на рік. RMI прогнозує, що попит на нафту для автомобілів впаде на мільйон барелів на день до 2030 року, а світовий попит на нафту впаде на чверть.

У дослідженні робляться сміливі прогнози на майбутнє, але зазначається, що темпи впровадження електромобілів можуть змінитися через непередбачені аспекти, такі як геополітична ситуація у світі, різні настрої споживачів, а також соціально-політична та економічна нерівність. Це досить оптимістичний погляд на майбутнє.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.