“Бодяги” побільшало: на АЗС українцям замість справжнього бензину заливають фальсифікат

0
281
UPG

В Україні збільшилась кількість контрафактного бензину А-95 – такий був виявлений відразу в третині мереж АЗС, що пройшли відповідну перевірку. При чому, як всеукраїнських, так і регіональних. Причину цього експерти бачать у поверненні довоєнних податків на пальне.

Про це йдеться у результатах дослідження “Інституту споживчих експертиз”. Там констатують: в Україні нині “настав зірковий час для бодяжників пального”.

“Багато автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у оптових трейдерів! Це явна ознака того, що ріка контрафакту починає виходити з берегів”, – йдеться в дослідженні.

При цьому наголошується: для дослідження якості бензину було відібрано зразки найбільших всеукраїнських мереж АЗС. А також:

  • серйозних регіональних гравців;
  • невеликих мереж, які “оперують у райцентрах та невеликих містах”.

“Третина всіх зразків, перевірених у лабораторії, виявилася не кондиційною. Тобто мала суттєві порушення якості”, – констатували в Інституті.

Серед таких було, зокрема, виявлено заниження октанового числа. Що, зазначається, є чітким маркером саморобного пального, яке виробляється в кустарних умовах.

Крім того, у “бодяжному” бензині виявлено високий вміст сірки. А також бензолу – небезпечного з’єднання, від якого утворюється нагар і відбувається перегрів двигуна.

“При величезній кількості бензолу, проблеми зі здоров’ям у водіїв та пішоходів практично неминучі. По суті, як і практично гарантована поломка автомобіля”, – пояснили експерти.

Також було виявлено перевищення кисневмісних сполук, які, зокрема, збільшують витрату пального. Йдеться про:

  • біоетанол (спирт);
  • ізопропіловий спирт;
  • прості ефіри.

“Бодяги” буде більше

В подальшому ж, прогнозують експерти Інституту, обіг “тіньового” пального в Україні стане більшим. Тобто, на ринку збільшиться кількість “бодяги”.

“Дохідність фальсифікування значно зросла. Крім того, повернення податків і, відповідно, збільшення вартості палива в роздробі штовхають споживачів до торговців неякісним бензином. Все ж таки різниця в кілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв”, – констатували експерти.

При цьому вони закликали українців утримуватись від такої сумнівної економії. Адже вона “неминуче призведе до фінансових проблем із ремонтом авто”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.