Toyota Motor Corp. заявила, що розпочне виробництво силових установок на водневих паливних елементах у США у грудні, але ще до того, як це виробництво почнеться, японський автовиробник уже планує водневу систему наступного покоління, яка скоротить вартість, підвищить запас ходу та довговічність.
Цьогорічний запуск виробництва водневих паливних елементів на спеціальній лінії на складальному заводі Toyota у Джорджтауні, штат Кентуккі, є першим підприємством автовиробника зі створення систем у Північній Америці.
Лінія вироблятиме інтегровані модулі з двома паливними елементами для великовантажних комерційних вантажівок, заявила компанія у вівторок.
Нарощування виробництва, хоч і в невеликих обсягах, є частиною прагнення Toyota дати поштовх глобальному ринку технології паливних елементів за рахунок задоволення попиту на комерційні вантажівки.
Під керівництвом генерального директора Кодзі Сайто компанія створила новий незалежний бізнес-підрозділ під назвою Hydrogen Factory, щоб очолити технології на водні в рамках багатостороннього підходу компанії до досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.
Toyota має досягти обсягів виробництва не менше 10 000 одиниць на місяць, щоб виробництво водневих паливних елементів було беззбитковим, сказав головний технічний директор Toyota Хірокі Накадзіма. І обсяг може бути досягнутий лише після зниження вартості технології, що базується на дорогоцінних металах, точному виробництві та дорогих резервуарах, обернених вуглецевим волокном.
“Спочатку нам потрібно знизити ціну, потім ми можемо збільшити обсяг”, – сказав Накадзіма. «Щойно ми досягнемо критичної точки, відбудеться вибухове розширення».
З 2026 року компанія планує комерціалізувати вдосконалену систему, яка вдвічі знижує вартість паливної батареї, частково завдяки зменшенню кількості необхідних елементів. Він також збільшить запас ходу на 20 відсотків та підвищить довговічність більш ніж удвічі порівняно з дизельними двигунами. Нова система також буде масштабованою для всіх типів транспортних засобів, від великовантажних автомобілів до легкових автомобілів.