Toyota Motor 16 листопада в режимі он-лайн провела світову прем’єру гібрида Prius нового (п’ятого) покоління. Машину представили відразу в двох модифікаціях – стандартній (HEV) і підзарядки, що має можливість, від зовнішньої мережі (PHEV). Перший варіант почнуть продавати взимку 2023 року, другий – навесні.
У черговому втіленні Prius спирається на платформу TNGA другого покоління – у ній знижено центр тяжкості. Характерний для моделі в попередніх трьох генераціях монооб’ємний силует кузова у новій не тільки зберігся, а й став ще більш вираженим – щодо попередника візуально подовжено «ніс» та лінія даху. Передня частина стала клиноподібною – це надає вигляду стрімкості.
Кузов зберіг п’ять дверей, але задні дверні ручки заховані в кутах віконних рамок – таким чином, з першого погляду Prius можна прийняти за тридверний автомобіль. Втім, така обман відома ще з часів Alfa Romeo 156 зразка 1998 року.
Пластика панелей у новинки відрізняється плавними переходами, але її пожвавлює напружене діагональне підштампування на боковинах і складки в задніх крилах (нагадує купе Supra ). Цілісна горизонталь задніх ліхтарів має незвичайну чорно-білу графіку – вони розміщені безпосередньо під спойлером і логічно продовжують його. Звужені С-подібні світлодіодні фари також стилістично об’єднані в цілісний елемент.
Стверджується, що щодо моделі, що йде, значно збільшена жорсткість кузова на кручення, проте наскільки саме — не розкривають. Передня підвіска виконана за схемою Макферсон, задня – незалежна, на подвійних поперечних важелях.
Prius HEV має установку «паралельний гібрид», на вибір покупця складену «навколо» бензинового ДВС об’ємом 1,8 літра ( 2ZR-FXE ) або 2,0-літрового ( M20A-FXS ). Стандартна версія розвиває сумарно 140 л.с., варіант з 2,0-літровим ДВЗ – 193 л.с. Запропонують систему E-Four з окремим електромотором на задній осі, який активується при недостатньому зчепленні з дорогою (сніг, дощ або різкі повороти).
У Prius PHEV установка ще потужніша – 223 к.с. (До неї також входить 2,0-літровий ДВЗ). Розгін з 0 до 100 км/год у цієї версії – 6,7 секунди. Встановлено літій-іонну батарею підвищеної ємності (13,6 кВт*год), для зниження центру ваги вона змонтована під задніми сидіннями. У режимі електромобіля пробіг на одному заряді збільшено на 50% – до 60 км. У всіх випадках машина оснащується варіатором eCVT.
Габаритні довжина, ширина та висота нового Prius – 4530, 1780 та 1420 мм відповідно, колісна база – 2750 мм. Тобто щодо моделі четвертої генерації новинка на 40 мм коротша, на 20 мм ширша і на 50 мм нижча, при цьому колісна база збільшена на 50 мм.
Четверте покоління Toyota Prius ( XW50 ), що минає, випускають з 2015 року. У ньому використовується 1,8-літрова рядна “четвірка” 2ZR-FXE (98 л.с.), якій допомагає 72-сильний електромотор, що підживлюється блоком акумуляторів під задніми сидіннями. У стандартній конфігурації передній привід, але існує також повнопривідна модифікація Prius E-Four з окремим електромотором для задньої осі. З 2016 випускають також Prius Prime – гібрид з можливістю підзарядки батареї від зовнішньої мережі.
Компанія Audi готує кросовер Q7 наступного покоління, який кардинально відрізнятиметься на вигляд від нинішньої моделі. Незалежні дизайнери вже підготували…
Сьогодні за брудні номерні знаки автомобіля можна отримати штраф у розмірі 1190 гривень. У деяких…
На заправках водіям часто доводиться обирати між бензином А-95 та А-98. Основна відмінність між ними…
Компанія Nokian Tyres із Фінляндії пообіцяла до 2035 року випустити розумні шини, які змінюватимуться залежно…
У жовтні 2024 року в Європі було продано 1 040 390 нових легкових автомобілів, що…
Японська Honda вступає в гонку майбутнього з обіцянкою випустити електромобілі з батареями на твердому електроліті,…
Leave a Comment