Яким би добрим не був автомобіль, рано чи пізно настає момент його продажу. І тут автовласника починає непокоїти питання втрати вартості машини, адже вона неминуча. Тим не менш, є кросовери, які у пошані в наших громадян, а тому втрачають у ціні менше за інших. Про такі SUV і розповідаємо в даному матеріалі.
Щоб не бути голослівними, ми взяли дослідження компанії Autolist, а також вивчили найпопулярніші сайти з продажу машин. Вийшло, що особливим попитом на вторинному ринку користуються ті моделі, які були потрібні новими. Саме на такі кросовери ціни падають найменше.
Лідер нашого рейтингу – Toyota RAV4, і це не стало сюрпризом. “Японець” популярний уже багато років. Тому, йдучи на вторинний ринок, майже не втрачає ціни. За підрахунками Autolist, трирічний “Равік” зберігає 88% своєї первісної вартості. Тобто із 12-відсотковою втратою можна легко змиритися. А в нинішніх умовах дефіциту комплекруючих у світі, багато продавців взагалі залишаються в солідному плюсі. Адже прайси на “вторинці” помітно зросли.
За RAV4 йде ще один затребуваний японець – Mazda CX-5: машина втрачає за роки експлуатації всього 14% своєї вартості. Причина популярності – у сукупності якостей. Кросовер відрізняється гострою керованістю, просторим салоном, та й мотори Skyactive не примхливі, а лише вимогливі до якості палива.
Замикає трійку – Kia Sportage, що зберігає 84% від початкової ціни. Вже не перше покоління «корейця» має славу “невбиваючих”, бо інженери не стали ризикувати, а застосували лише перевірені технічні рішення. Та й проблеми з задирами в силовому агрегаті виявилися не такими фатальними, як про це так часто писала преса.
На четвертому місці знову “японець” і це – Mitsubishi Outlander. На перший погляд подібне виглядає дивно, оскільки багато власників скаржаться на те, що післягарантійне обслуговування кросовера навіть у неофіційних сервісах дорого. Плюс – недешеві запчастини. Проте модель популярна і затребувана, тому цінники скидати ніхто не поспішає. У результаті дисконт сягає 18%.
П’яте місце посідає Volkswagen Tiguan. Звичайно ж, це один із найбажаніших для українців автомобілів. Багато хто вже й не згадує про наддувні мотори та «роботи», яких боялися як вогню. Німці поступово впоралися з технічними неполадками, і нинішнє покоління “Тігуана” не назвати проблемним. За три роки експлуатації модель втрачає 25% вартості, що є чимало, але й не критично. Отже, навіть коли війна скінчиться, “Фольц” можна буде “скинути” без катастрофічних втрат.
Продаж Ford Mustang обвалився майже вдвічі, хоча конкурентів немає. Американський концерн підбив підсумки листопада, і…
Навіть найнадійніший двигун з часом може втрачати потяг, демонструвати роботу з перебоями або зовсім не…
Якщо сніг з даху не прибрати, під час руху він може затулити не тільки твоє…
Xiaomi офіційно анонсувала вихід свого другого кросовера — Xiaomi YU7. У попередньому матеріалі, де ми…
З 1 січня 2025 року в Україні вступають в силу нові правила імпорту автомобілів. Це…
Використовувати автомобільний кондиціонер варто лише за плюсової температури, адже його робота взимку може нашкодити компресору…
Leave a Comment