Величезні штрафи та конфіскація: що чекає власників «євроблях»

Час читання: < 1 хв.
0

Чиновники придумали спосіб боротьби з власниками машин, чиї автівки незаконно перебувають в Україні.

Проект закону передбачає ряд «сюрпризів» для власників «євроблях». Про це повідомляє «U-News».

Документ пропонує заборонити передавати право управління автомобілем стороннім особам, тобто користуватися машиною зможе тільки нерезидент, який перетнув кордон.

За словами голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, тимчасове ввезення буде вводитися з обмеженням для осіб, які можуть користуватися такими автомобілями.

«Передача в управління автомобіля громадянину України – апріорі неможлива», – зазначила вона.

Крім усього, чиновники розглядають варіант введення норми, яка надасть правоохоронцям право затримувати автомобіль і транспортувати його до кордону.

За словами Южаніної, у розробленому проекті закону передбачено тимчасове зниження ставок ввезення для таких автомобілів, що допоможе власникам розмитнити їх не так дорого, як зараз. Розраховувати платіж будуть виходячи з віку авто.

На сьогодні розмитнення легкового автомобіля 2014 року випуску, орієнтовною митною вартістю 400 тис. грн з об’ємом двигуна 2,2 л, що працює на бензині, влетить у кругленьку суму. Ввізне мито – тисяча євро, акцизний збір – 3,6 тис. євро, ПДВ – 3,7 тис. євро. У підсумку – більше 8,3 тис. євро.

Нагадаємо, що за даними УКРІНФОРМ на території України незаконно перебувають 246,4 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.

Як раніше повідомлялося, власника автомобіля «Mercedes-Benz», ввезеного в Україну з ухиленням від сплати митних платежів, оштрафували на 3,383 млн грн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!