Що таке динамометрический ключ

Час читання: 2 хв.
0

По суті своїй це звичайний ключ, який може бути обладнано динамометром, і дозволяє затягувати нарізні сполучення з точно заданим зусиллям, про це ми взнали із сайту наших друзів Автомеханика, тут ви знайдете все що потрібно. Іншими словами, якщо в документації до вашого автомобіля сказано, що затягування гайок на колесах повинна проводитися із зусиллям в 110 ньютон метрів, то забезпечити цю умову ви зможете тільки за допомогою устройство динамометрического ключа. Саме точність моменту затягування того чи іншого вузла або з’єднання, і є перевагою, яке забезпечують динамометричні ключі. Розглянемо тепер основні різновиди даного інструменту. Детальніше на сайті https://www.autom.com.ua/ua/instrument/dinamometricheskie-klyuchi/.

динамометричний ключ

Види динамометричних ключів

індикаторні;Динамометричні ключі можна розділити на два основних типи:

  • граничні;

Індикаторні динамометричні ключі в свою чергу бувають:

  • шкальними;
  • стрілочними;
  • електронними;

Найбільш високою точністю володіють звичайно ж електронні ключі, тоді як інші два види, не можуть похвалитися високою точністю показань.

Що ж стосується граничних ключів, то потрібне значення зусилля тут виставляється перед початком роботи. А коли ви досягаєте цього значення, ключ видає клацання або ж спрацьовує інший механізм сигналізації.

В основному, ті, хто користується подібним інструментарієм, вибирають ключі граничні. Електронні ключі занадто дорогі, до того ж в побуті для простого автолюбителя і не потрібно ідеальна точність. Крім того, не завжди зручно контролювати показання динамометра. А з граничним ключем, все досить просто. Виставив потрібне значення і працюєш, не відволікаючись ні на які шкали, стрілки, циферблати. Тому, навіть досвідчені майстри на СТО, віддають перевагу саме ключі граничного типу. До того ж, бокові динамометричні ключі довше зберігають високу точність роботи, в порівнянні з індикаторними не електронний аналогами.

Існують так само ключі односторонні і реверсивні. Перші придатні тільки для затягування правої різьби, а другі можуть працювати і з лівої нарізкою. Отже, реверсивні моделі будуть набагато універсальніше.

Розрізняються динамометричні ключі і за діапазоном вимірюваних зусиль. Найменші з них працюють в діапазоні від одного до шести Ньютон метрів, а найбільш поширені автомобільні динамометричні ключі можуть працювати в діапазоні від сорока до двохсот НМ.

Так чи потрібен автовласникові динамометрический ключ

Деякі власники автомобілів і навіть деякі автомеханіки стверджують, що динамометрический ключ, в общем-то для звичайного автолюбителя, річ марна і непотрібна. Колеса мовляв, можна затягнути і без особливої ​​точності, а все інше вже доля фахівця.

Тим часом, самі ці умільці не заперечують, що ремонт і заміну багатьох вузлів на своїх автомобілях, вони проводять самостійно. Інша справа, що з часом з’являється досвід і досить-таки точне відчуття достатності прикладається зусилля, особливо коли це рідний і наскрізь знайомий автомобіль. А що робити тим, у кого такого досвіду немає? Зарвание болти, зламані шпильки, що лопнули гайки або головки, все це може стати результатом відсутності динамометричного ключа. Особливо сьогодні, коли в автомобілях іноземного виробництва, активно застосовуються різні сплави та кольорові метали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.