ЛАЗ-695Д «Дана» – унікальний автобус, випущений в незалежній Україні

0
4192

Змінюється політична та економічна ситуація в СРСР і в Україні змушувала керівництво Львівського автомобільного заводу шукати шляхи підвищення продажів випускаємих ним автобусів, а також напрямки розширення модельного ряду таких машин.

Так в 1993 році в порядку експерименту на автобус ЛАЗ-695 встановлювалися дизельні силові агрегати Д-6112 взяті від трактора Т-150. крім того, робилися такіж спроби установки дизеля 494Л використовуваного в армії. Крім того частина автобусів ЛАЗ-695Н комплектувалися дніпропетровським об’єднанням «ДніпроЛАЗавтосервіс» дизелями СМД-2307 виробництва заводу «Серп і Молот».

Однак найбільш успішними стали розробки «Міжнародного автоторгового об’єднання» (МАО) України. Саме по його замовленню на заводі була створена і запущена з 1995 року у виробництво дизельна модифікація названого автобуса – ЛАЗ-695Д. При цьому їй присвоїли навіть своє особисте ім’я – «Дана».

На машину встановлювався силовий агрегат Д-245.9 мінського виробництва. Даний автобус вироблявся серійно на ЛАЗі до 2001 року, а з 2003 року його виробництво перейшло Дніпродзержинському автобусному заводу. В даний час не випускається.

джерело

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!