Автоексперти розповіли, чи варто видаляти фільтр сажі в автомобілі

0
397

Автоексперти, які раніше дали п’ять важливих порад з сезонної заміни шин, розповіли, чи варто видаляти фільтр сажі в автомобілі з дизельним двигуном.

Фільтр сажі доповнює каталізатор, який усуває неприємний запах вихлопу і знижує в ньому концентрацію шкідливих речовин. У ньому осідає до 90% сажі, що зменшує негативний вплив на екологію.

Однак іноді він виходить з ладу і багато водіїв просто знімають його, не встановлюючи натомість новий.

Водії бачать в цьому багато плюсів — не потрібно купувати новий фільтр, за рахунок зниження робочих температур знижується витрата палива і навантаження на двигун. Машина починає їхати так, як не їздила, покинувши автозавод.

Однак у такого рішення є щонайменше три негативних сторони. Перший нюанс полягає в тому, що якщо власник видалив фільтр сажі з авто, яке ще перебуває на гарантії, машина її втрачає. При цьому турбіна авто отримає підвищене навантаження, адже її робочі обороти істотно підвищаться.

По-друге, наявність фільтру сажі контролюється різними датчиками. Якщо видалити його, електроніка буде давати збої — наприклад, не зумівши порахувати різницю температур і тиску на вході і виході. Це призведе до помилки, а то і переведення авто в сервісний режим.

Система регенерації також не зможе працювати коректно — вона активується не тільки в міру забруднення фільтра, але і з розрахунку витраченого палива. Однак якщо датчики не покажуть змін, цей процес може повторюватися багато разів. А на це потрібно паливо, що, призведе до його перевитрати.

Третій негативний момент полягає в тому, що відсутність фільтру сажі призводить до підвищеного забруднення навколишнього середовища. Кожне натиснення педалі газу призведе до того, що з вихлопної труби такого авто будуть вириватися хмари смердючого чорного диму.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.