Які моделі автомобілів були найпопулярнішими за 30 років незалежності України

0
803

За тридцять років незалежності на українському авторинку відбулося чимало подій, кожна з яких варта окремої розмови, а то й не однієї. Якісь рішення йшли на користь, інші завдавали шкоди, деякі проблеми досі очікують свого розв’язання. Однак на те, щоб займатися розвитком авторинку ще є час, та й загалом цей процес нескінчений, адже немає меж досконалості. Зараз же пропонуємо дещо простішу тему, й геть не дискусійну, як це буває під час обговорення, наприклад, законопроєктів про розмитнення.

Портал Авторіа визначив 30 автомобілів, з роком випуску від 1991 до 2021-го, яких найбільше в активній частині українського авторинку зараз. Тобто тих, які найчастіше купують та продають, проводять їхню першу реєстрацію чи перереєстрацію з якихось причин. І кожна з цих моделей є ровесником певних подій, які чимало автомобілістів пам’ятають, а ми зазвичай висвітлюємо їх у наших автомобільних новинах.

Чому ми рахували «залишки» на авторинку, а не визначили найпопулярніші моделі для кожного окремого року? Річ у тім що досі достеменно невідомі ні об’єми українського автопарку, ні те, якими авто колись торгували новими та з пробігом, бо усі ці дані розпорошені по Україні, в архівах у формі паперових картотек. І щоб безпомилково звести це все в єдиний електронний реєстр доведеться проробити титанічну роботу, на яку у держави немає ресурсів. Зведена інформація в електронних базах даних присутня лише з 2013 року. Тому й довелося обрати саме такий формат.

Найстарішими виявилися два ВАЗи, «шостої» та «дев’ятої» моделі, і ними ще досі торгують, інакше б вони не «засвітилися» у відкритих даних ГСЦ МВС як наймасовіші для свого року випуску. «Шісток» зараз на AUTO.RIA пропонується понад сім сотень, а стартова ціна на них – від $400. За найдешевші «дев’ятки» на ходу їхні власники просять від $800. Зрештою, згадуючи дев’яності, у які ми ще й не бачили чогось відмінного від радянських (і на той час безальтернативних) *АЗів, нічого дивного, що саме ці моделі так довго затрималися на ринку.

Кілька разів у таблиці трапляється Volkswagen Passat. Вперше ці авто з’являються біля рядків з 1993 та 1994 роками випуску, якраз тоді як завершувалось виробництво генерації В3 та почалися продажі наступника В4. Ціни на такі «Пасати» – від $2000. Наступного разу наймасовішою для свого року випуску ця модель зазначена біля 1997 р.в., це час, коли з’явився «бе-п’ятий», з характерною круглою лінією даху. Середня ціна таких близько $5000. Наступний добре помітний масив Volkswagen Passat – від 2012 до 2016 р.в., й найчастіше там трапляються авто зі США. Ціни на генерацію «Пасата» В7 починаються з $8500. Зараз цей автомобіль можна вважати справді народним, адже він беззаперечний лідер вторинного українського авторинку.

Доки не перейшли до ще одного продукту із Вольфсбурга, згадаємо про Audi A6 – їх найбільше зустрічається з роком випуску 1995 та 1996. За таку модель продавці просять не менше $3500, навіть попри її поважний вік, а часом й доволі значний пробіг.

Цілих 6 рядків зайняв Volkswagen Golf – такі авто виявилися наймасовішими від 1998 до 2003 року випуску. Це четверта генерація автівки, яка й досі виглядає досить непогано, незважаючи на те, що перші її примірники випущені понад 20 років тому. Стати власником «четвертого гольфа» можна маючи бюджет від $3500, а середня ринкова ціна цієї генерації – $4600.

Зараз читають  З'явилися перші зображення Skoda Octavia 2023 (фото)

Ще один «родич» щойно згаданих автомобілів (звісно, окрім ВАЗів) – Skoda Octavia. Наймасовішими у цій підбірці виявилися авто 2004 та 2005 року випуску, хоча місцевий завод «Єврокар», який виробляв ці машини, працював вже 2 роки, а сама модель змінила перше покоління на друге. Середня ціна для версій, які потрапили до цього витягу, становить $6600.

Було б дивно не зустріти у цьому переліку Daewoo Lanos, який свого часу мав стати «народним автомобілем» в Україні. Завдяки потужному лобіюванню інтересів АвтоЗАЗу «Ланосам» та похідним від нього моделям справді вдалося на деякий час посісти топові позиції на ринку. Проте, як бачимо, навіть «тепличні» умови, створені задля «підтримки національного виробника», не допомогли збудувати власний конкурентоспроможний автопром. І тут немає нічого дивного – на ринку завжди залишаються ті, хто грає чесно та в умовах відкритої справедливої конкуренції. Все інше – тимчасове, як і «Ланос», якими ще доволі активно торгують, за середньою ціною близько $3200 для моделей 2006-2008 р.в.

Далі, на відмітках 2010 та 2011 р.в. розташувалися два чи не найпотужніших конкуренти на «вторинці» – Ford Focus та Renault Megane. Ці авто користувачі найчастіше обирали для порівняння перед тим, як остаточно визначитися з питанням, що саме купувати. Нам навіть довелося зробити окреме дослідження, в якому порівнюються основні ринкові характеристики цих моделей, ознайомитися з яким можна за цим посиланням.

Після цих моделей величенький масив з «Пасатами», про які вже була мова, тут лиш варто згадати що з 2011-2012 р.в. на нашій вторинці переважають «американці», тобто авто, придбані на страхових аукціонах у США, відновлені та повернені в експлуатацію.

Після «Пасата» типовий «американський джип» (хоч насправді він і має значок японського автозаводу) Nissan Rogue. Вже тривалий час ця модель очолює рейтинг кросоверів з пробігом, і навряд чи найближчим часом якась інша автівка зможе змістити «Рога» бодай на другу позицію. Ціни на друге покоління цього кросовера (2013 модельний рік) починаються з $12 000, а його рестайлінгова версія, котра потрапила до цієї підбірки, обійдеться щонайменше у $16 000.

«Найсвіжіші» роки випуску дісталися «дилерським» моделям, Ford Kuga, який хоч не лідирує у рейтингах «вторинки» чи «ТОПах» нових авто, та все ж, як свідчить статистика, для 2019 р.в. цих авто зібралося найбільше. Ціни на «Куги» саме цього року випуску – від $26 000.

Завершує підбірку один із трьох бестселерів серед нових авто – KIA Sportage. Звісно, коли мова про 2021-й рік випуску, варто говорити лише про новий автомобіль, і такі є на ринку за ціною від $19 300. Поки умовно-«попереднього» покоління, бо те, котре було нещодавно презентоване, в Україні очікується восени.

А поки до настання бізнес-сезону залишається кілька теплих літніх днів, варто їх використати для того, аби відпочити та набратися сил, бо автомобільних новинок цієї осені очікується чимало, й про кожну з них ми розповімо у всіх подробицях.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.