Показали унікальний український мікроавтобус

0
442

Днями в Мережі було опубліковано фотографії маловідомого мікроавтобуса «Старт». Фото цікаве тим, що зроблено не в 1960-70-і рр., як більшість відомих зображень цих мікробусів, а вже за часів незалежності України.

Експертам вдалося простежити долю машини до того, як було зроблено це фото, і до наших днів. Дослідники розповіли, що цей екземпляр «Старта» випущений Сєвєродонецькою авторемонтною базою (скорочено САРБ). Там, де народилася конструкція цієї незвичайної машини і де була випущена найбільша її серія – понад 100 штук.

Окрім Сєвєродонецька, мікроавтобус також випускали в Донецьку – на автобазі «Главдонбасстрой» (10 шт.), в Луганську – на місцевому автоскладальному заводі ЛАСЗ (20 шт.) і в Коростені на машинобудівному заводі (70 шт.).

За даними дослідників, цей «Старт» у 1980-1990 роки належав заводу «Кремнійполімер», що в Запоріжжі.

На початку 2000-х автомобіль був списаний з балансу «Кремнійполімеру». Машину було виставлено на продаж. За деякою інформацією, за списаний мікроавтобус в якості оплати просили нову «Газель». Судячи з наявного фото, у машини вже на той час були серйозні проблеми з кузовом; позначилася характерна «хвороба» об’ємних склопластикових конструкцій – деформація панелей і прорізів дверей.

Зараз читають  Названі найпопулярніші кросовери у світі

Після 2000 року рідкісний мікроавтобус викупила для свого зібрання реставраційна фабрика «СамоходЪ» імені Ігоря Жемова (м.Краматорськ, Донецька обл.). В кінці 2020 року «Старт» змінив власника, тепер він перебуває в приватному зібранні українського колекціонера.

Автомобільні історики відзначають, що це один з небагатьох – якщо не єдиний – «Старт», історія якого відома з часів його «молодості».

Мікроавтобус став результатом діяльності ентузіастів. На початку 1960-х років інженери та аматори, що жили в Сєвєродонецьку, захопилися передовим конструкційним матеріалом – склопластиком. Захопленню сприяв розвиток регіону як центру хімічної промисловості: у Сєвєродонецьку починали роботу Завод склопластиків і дослідно-конструкторське бюро синтетичних продуктів.

Народилася ідея випускати невеликими серіями легкові автомобілі та мікроавтобуси з кузовом зі склопластику. Починання підтримали місцеві керівники, і було вирішено налагодити випуск техніки на САРБ.

«Старт» відрізняється представницькою зовнішністю, тому їх часто використовували як службові.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.