У наш час сегмент SUV набрав величезної популярності. При чому, глобально, на усіх ринках, з абсолютно різними вподобаннями і традиціями – маса людей рине до «джипів» як мухи до… приманки під люстрою.
Власне, що саме входить до цієї абревіатури: SUV? З англійської вона означає Sport Utility Vehicle, тобто спортивний утилітарний автомобіль. Сенсу саме в такій назві з роками стало мало, але до цього позначення всі звикли і воно розійшлося за межі англомовного світу, ставши зрозумілим для всіх. Грубо кажучи, до SUV входять позашляховики і кросовери. Головну частку тепер, у 2021-му, становлять саме кросовери. Проте і справжні офф-роудери все ще у строю.
«Справжні джипи», надійні всюдиходи, позашляховики за визначенням – будучи переважно рамної конструкції, масивними і тяжкими у керуванні та ненажерливими у як у місті, так і на трасі, вони призначені показати результат на пересічній місцевості і тяжкому бездоріжжі.
Але що, коли вам потрібно мати спромогу проїхати усюди, але ви хочете (і можете дозволити собі) зробити це, як кажуть, з достоїнством? Якщо ви хочете універсальний автомобіль, який буде і швидким, і статусним, і просторим, і супер-прохідним? Яким однаково можна буде місити болото, штурмувати сніг чи дюни та, помивши, під’їхати до університету або ресторану?
Тоді вам потрібен позашляховик преміум-класу. Такі машини коштують дорого і взагалі їх є мало. Але саме вони купаються у статусі престижу та авторитетності. Саме на них можна з комфортом піднятися, скажемо, на Говерлу, при чому всією сім’єю. Ми представляємо п’ятірку таких моделей нижче.
Якщо вам потрібен ультимативний комфорт за будь-якої погоди, хоч бурі, – кращих варіантів, ніж «великий» Range Rover, небагато. Інтелектуальний повний привід та фірмова система вибору режимів їзди Terrain Response гарантовано впораються незалежно від того, рухаєтесь ви по болоту з мокрим снігом, покритим льодом шосе чи вщент заметеною в хуртовину дорогою додому. Лінійка двигунів дуже широка і включає рядні 4-циліндрові агрегати, а також низку моторів V6 та V8.
Range Rover Sport може бути оснащений однією з двох різних систем повного приводу: «спрощеною», з одноступеневою роздаточною коробкою, без понижувальної передачі і з диференціалом Torsen замість електроннокерованої багатодискової муфти, і «класичним», здатним, в міру необхідності, передавати весь момент на будь-яку з осей, на відміну від спрощеної, де переднім колесам може дістатися не більше 62% тяги, а заднім – не більше 70%.
Керованість і комфорт G-класу більше не будуть нагадувати про армійське коріння моделі, за відчуттями машина – мало не легкова. На вибір доступні різні режими їздових налаштувань, такі як Comfort, Sport, Eco, Individual або окремий G-Mode, який адаптує підвіску, акселератор і «автомат» до позашляхової їзди на додачу до обраної вручну конфігурації повного приводу. «Кубик» єдиний автомобіль у списку, що має блокування диференціалів усіх трьох варіантів: міжосьове, переднє і заднє.
Lexus GX це справжній рамний позашляховик з постійним повним приводом, реалізованим за допомогою міжосьового диференціала Torsen. На деяких ринках доступний пакет Off-Road, що включає захист бензобака і додатковий радіатор трансмісії. Наявні системи Multi-Terrain Select (регулює роботу електроніки) і Crawl Control (підтримка швидкості на бездоріжжі).
Під капотом «ДжіІкса» – лютий 4,6-літровий бензиновий V8.
Це покоління флагмана Lincoln пропонують під гаслом «тиха розкіш». І якщо перше слово означає покращену шумоізоляцію та використання ламінованого скла, то друге – це оформлення салону автомобіля матеріалами високої якості і оснащення hi-tech-обладнанням. Повнопривідні версії мають можливість блокування заднього диференціалу. Роботу двигуна, трансмісії і підвіски можна налаштовувати за допомогою режимів, починаючи від «стандартного» і закінчуючи «повільний підйом».
На гігафабриці Tesla в Остіні, штат Техас, раптово зупинили лінію для виробництва електропікапа Cybertruck. Офіційної…
Примерзання гальмівних колодок — це реально те, з чим мені доводилося стикатися не раз. Взимку,…
З настанням холодів кожен власник авто регулярно стикається з наслідками обробки доріг реагентами. Сіль та…
Toyota анонсує рестайлінг Corolla Cross модельного року 2025, представляючи нові кольори та тонкі доопрацювання. Ексклюзивний…
Українські дороги вже почали активно посипатись реагентами для боротьби з ожеледицею. Однак поєднання солі, хімічних…
Автовиробник Nissan повідомив, що перебуває в пошуках іншого власника акцій замість французької Renault, яка володіє…
Leave a Comment