Гібриди виявилися менш шкідливі для екології, ніж електромобілі

0
511

Один з найбільших автовиробників у світі, корпорація Toyota Motor довела, що гібриди практичніші, дешевші і безпечніші для навколишнього середовища.

Досить змістовний прес-реліз на американському сайті Toyota Motor формально повинен бути присвячений розширенню асортименту електричних моделей на ринку США, але основна частина тексту присвячена спробам виробника довести, що володіти гібридом зараз вигідніше, а шкоди навколишньому середовищу він завдає в меншій мірі, ніж електромобіль. 

Toyota стверджує, що вироблення електроенергії для зарядки електромобілів провокує викид істотного обсягу парникових газів. Не кажучи вже про токсичному виробництві літієвих батарей і проблеми з їх утилізацією.

Якщо не віддалятися від теми, то слід уточнити, що в поточному році Toyota обіцяє вивести на ринок США два електромобіля і один з підзарядкою від мережі гібрид. За великим рахунком, це прогрес, адже досі американським споживачам в обмеженій кількості пропонувалися тільки електричні версії кросовера RAV4, створені на платформі моделі старого покоління. 

З гібридом ситуація значно краща. Крім гібридної версії RAV4 в сучасній реалізації, клієнтам буде доступний Prius Prime з можливістю поповнення заряду від мережі. Найбільшим гібридом марки на ринку США залишається кросовер Highlander і соплатформенік Toyota Venza.

На ринку США, як зазначає Toyota, компанія контролює приблизно 40% сегмента машин на «екологічно чистих» видах палива. Присутність в асортименті пропозицій Toyota Mirai дозволяє їй претендувати на 75% ринку автомобілів на водневих паливних елементах, а на ринку гібридів, вона займає 64%. 

До середини десятиліття Toyota має намір довести частку нових машин марки з тяговими електродвигунами в тій чи іншій комбінації до 40% асортименту, а до 2030 року підняти її до 70%. Навіть на світовому ринку все моделі Toyota і Lexus до 2025 року повинні отримати як мінімум одну модифікацію з тяговим електродвигуном.

При типовою моделі експлуатації, як зазначає Toyota, гібриди і електромобілі забезпечують порівнянний обсяг викидів парникових газів. Оскільки гібридам потрібна тягова батарея меншої місткості, то і при їх виробництві проводиться менший обсяг парникових газів. 

Розрахунки Toyota також показують, що сукупна вартість володіння гібридом в п’ятирічному інтервалі значно нижче, ніж у випадку з електромобілем. Вся ця риторика дозволяє зрозуміти, що в найближчі роки Toyota буде не настільки охоче розширювати асортимент електромобілів, як це роблять конкуренти.

Читайте також  В Україні випустили електрокар за 8000 доларів

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.