Які машини були найпопулярніші в Україні 2020 року

0
765

За 12 місяців 2020 року українці придбали в автосалонах 85 тис. авто на загальну суму 2,6 млрд доларів США.У трійку найпопулярніших автомобільних брендів увійшли Renault, Toyota і Kia. Частка цих брендів у минулому році склала 40%.

Про це йдеться у рейтингу сайту з продажу автомобілів RST.ua .

Найчастіше українці купували кросовери: за 12 місяців зареєстрували майже 62 тис. авто такого типу, а їх частка перевищила 70%. У рейтингу моделей перші 3 місця за кількістю зареєстрованих авто отримали саме кросовери: Toyota RAV4, Renault Duster і Kia Sportage.

У грудні українці придбали майже 7 тис. кросоверів, що складає 70% від загального обсягу ринку нових авто. Частка автомобілів, що обладнані дизельними моторами, склала 25%. Автомобілі ціною від 35 тис. доларів без врахування вартості додаткового обладнання становили трохи більше 20% ринку.

Найбільшу кількість автомобілів купили у столиці. Впродовж грудня там зареєстрували майже 4,4 тис. нових авто. У список міст, де часто реєстрували нові авто, також увійшли Дніпро (700 нових авто), Харків (640 нових авто) і Одеса (400 нових авто).

У 2020 році реєстрували й автомобілі преміум-сегменту. За рік українці придбали по 240 машин Mercedes-Benz G-Class і Range Rover Land Rover. Минулого року також реєстрували Porsche Panamera (50 авто); Bentley Continental GT (15 авто); Rolls-Royce Cullinan (10 авто), Wraith (4 авто), Phantom (2 авто); Bentley Bentayga (10 авто); Lexus LS (7 авто); Aston Martin DBX (4 авто), DBS (1 авто) і BMW 8-Series Convertible (3 авто).

Читайте також  Skoda напередодні дебюту показала дизайн нового Kushaq

Частка автомобілів, що обладнані дизельними двигунами, склала 31%. Машини, які мали вартість понад за 35 тис. доларів США без врахування вартості додаткового обладнання, склала минулого року 23%.

Через карантин в Україні у квітні різко знизились продажі нових машин. Тоді автодилерам вдалось реалізувати лише 3,7 тис. нових автомобілів. Для порівняння, у грудні зареєстрували 9,7 тис. нових авто, що перевищує 10% від загальної кількості продажів.

Найбільшу кількість авто зареєстрували минулого року в Києві. У столиці придбали майже 34 тис. нових автомобілів на 1 млрд доларів США, якщо не враховувати вартості додаткового обладнання. У ТОП-5 міст, де зареєстрували найбільше нових авто, увійшли Дніпро, Харків, Одеса та Львів.