Випробуваний Seltos – індійського виробництва. За правилами для краш-тестів повинні брати машини в базових комплектаціях. Такий Seltos «в базі» має дві подушки безпеки, але не має фіксаторів Isofix для дитячих крісел і навіть ременя безпеки для середнього пасажира на задньому дивані. Силова структура кузова ледве вистояла удар – деформація на межі допустимого правилами Global NCAP. В районі стоп водія пол «показав нестабільність». За результатами тесту індійський Seltos заробив лише три з п’яти зірок для дорослих пасажирів і дві з п’яти – для дітей.
Нагадаємо, Global NCAP проводить тільки один вид краш-тесту – це фронтальний удар об бар’єр, що деформується з 40-процентним перекриттям на швидкості 64 км / год (як в протоколі Euro NCAP 1997 року). Штаб-квартира Global NCAP розташовується в Лондоні, але тестує вона машини в основному для ринку Індії.
Зауважимо, в грудні 2019 року праворульний Seltos вже перевіряли краш-тестом – австралійська асоціація ANCAP. Тоді кросовер виступив відмінно, заробивши максимально можливі п’ять зірок. ANCAP проводить чотири випробування на пасивну безпеку, в тому числі аналогічний фронтальний удар на швидкості 64 км / ч. Однак ANCAP перевіряла машину для австралійського ринку, а вона в базовій комплектації має шість подушок безпеки і Isofix. Крім того, в Австралії продають Селтоси корейського виробництва, в інші ж «праворульние» країни ввозять кросовери індійської збірки. Seltos з Кореї та Індії розрізняються не тільки комплектацією, у них є невелика різниця в конструкції кузова. Виходячи з результатів випробувань також можна припустити, що індійський Seltos роблять з дешевого металопрокату і з меншими вимогами до якості зварювання.
Ліворульний ж Seltos в серпні нинішнього року розбивала американська страхова організація IIHS: він відмінно показав себе не тільки при ударі зі швидкості 64 км / ч про 40-відсотковий бар’єр, а й при набагато більш жорсткому випробуванні – удар об 25-відсотковий бар’єр зі швидкістю 64 км / год.
В останній серії випробувань Global NCAP разом з корейською моделлю також перевірила пасивну безпеку двох бюджетних машин, популярних в Індії, – малолітражок Suzuki S-Presso і Hyundai Grand i10 Nios.
Suzuki S-Presso повністю провалився – він не зміг взяти жодної зірки. Воно й не дивно – в його базову комплектацію входить тільки подушка безпеки водія, і немає Isofix. Навантаження на груди у обох передніх сідоків при ударі виявилася недосяжною. Плюс до цього конструкція кузова визнана нестабільною і вимагає доопрацювання. Пол в районі ніг деформувався. У S-Presso «в базі» триточкові ремені безпеки передбачені навіть не для всіх пасажирів.
Hyundai Grand i10 Nios виступив краще, набравши по парі зірок за захист дорослих пасажирів і дітей. У нього в самій доступній версії передбачені дві фронтальні подушки і преднатяжители ременів безпеки для обох передніх сідоків. Втім, і у Grand i10 Nios немає Isofix і триточкових ременів для всіх пасажирів.
Німецька компанія представила нову версію Mercedes-Benz CLE 2025 року. Двохдверне купе дебютувало у виконанні AMG…
Компанія Volkswagen має безліч марок автомобілів. Так, до її складу входить іспанський бренд Seat, який…
В Україні водії часто ігнорують дотримання безпечної дистанції, що нерідко стає причиною ДТП. Особливо небезпечним…
Peugeot оновив електричну версію хетчбека e-208 . Модель 2025 року тепер оснащується акумулятором на 51…
Багато водіїв з невеликим досвідом не можуть навіть уявити, що всередині бензобака з часом з'являється…
Компанія Renault представила оновлений кросовер Austral 2025 модельного року, який отримав помітні зміни у зовнішності…
Leave a Comment