Скільки водієві можна випити на Новий рік, що б не перевищити допустиму норму

1
6786

В Україні в крові водіїв може містити не більше 0,2 проміле алкоголю. Але скільки це в стопках, келихах, грамах і «оборотах»? На це питання за допомогою експерименту відповіли журналісти сайту «Автоцентр».

В експерименті брало участь шість співробітників «Автоцентру» (чоловіків і жінок порівну). Їм запропонували випити в різні дні в певній кількості п’ять видів алкогольних напоїв. Для визначення рівня алкоголю в крові взяли німецький алкотестер Drager Alcotest 6810.

Потрібно пам’ятати, що рівень сп’яніння залежить від багатьох факторів, аж до того, скільки людина з’їла їжі перед вживанням (або під час самого процесу) спиртних напоїв.

Пиво

Експериментатори спочатку випили по пляшці пива об’ємом 0,33 л. Через півгодини алкотестер показав у чоловіків вміст алкоголю в крові від 0,03 до 0,10 проміле, а у жінок – від 0,13 до 0,24 проміле.

Коли заради експерименту випили пляшку пива об’ємом 0,5 л, то у чоловіків вміст алкоголю в крові виявилося 0,2 проміле, а у жінок – від 0,24.

Коньяк

Співробітники сайту «Автоцентр» на наступний день стали тестувати коньяк. Вони випили по 30 гр коньяку. Через півгодини алкотестер показав, що у двох чоловіків рівень алкоголю в крові становив менше, ніж допустимо, а у чоловіка вагою в 88 кг – взагалі 0,00 проміле! Можливо, такий показник був у нього через те, що він перед експериментом щільно поїв, а інші – ні. Загалом, правильно говорять, що закуска краде градус. У жінок було від 0,10 до 0,20 проміле.

При вживанні 50 гр коньяку в крові чоловіків алкотестер виявив від 0,13 до 0,19 проміле, а у жінок – до 0,31 проміле.

Таким же чином потім були протестовані горілка, вино і шампанське. Результати експерименту співробітники «Автоцентру» оформили графічно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!