Китайські автомобілі продовжують утримувати лідерство в сегменті бюджетних кросоверів в Україні. Однак в останні роки ситуація почала змінюватися. Виробники з Піднебесної поступово уходять в середній ціновий сегмент. У той же час європейці все частіше пропонують крос-версії недорогих моделей, які до недавнього часу продавалися у вигляді хетчбеків.
А ось корейці вже давно пішли з «лоукосту». І, судячи з усього, не збираються в нього повертатися. Hyundai і Kia роблять ставку на кросовери середньої цінової категорії. Також компанії намагаються закріпитися на ринку електромобілів, які поки коштують недешево.
Аналіз українського ринку «псевдопозашляховиків», проведений MMR, показав: вітчизняні ціни на «паркетники» стартують приблизно з $11 000. Але, щоб мати хоча б якийсь вибір, бажано володіти сумою більше – хоча б $15 000. За ці гроші ви зможете собі дозволити вже не тільки «китайця».
Suzuki Vitara важко назвати бюджетним автомобілем. Але на десяте місце більш дешевих претендентів не знайшлося. Навіть китайські кросовери Haval коштують дорожче. Найдешевший Haval H2 обійдеться вам приблизно в $18 300.
В «мінімалці» Vitara оснащується літровим бензиновим мотором потужністю 112 кінських сил і 5-ступінчастою «механікою».
У базі привід тільки передній. А мінімальний дорожній просвіт – 185 міліметрів.
Китайський виробник Jac вже давно намагається завоювати довіру українських покупців. Один з козирів компанії – недорогі кросовери, серед яких – Jac S3.
Автомобіль оснащується 1.6-літровим атмосферним мотором потужністю 119 кінських сил. У найбільш доступною комплектації двигун працює в парі з 6-ступінчастою «механікою».
Привід – тільки передній, як у більшості бюджетних китайських «паркетників». Однак кліренс у S3 цілком пристойний – 200 міліметрів. Таким дорожнім просвітом не можуть похвалитися багато популярних кросоверів, такі як, наприклад, Kia Sportage або Hyundai Tucson.
FAW X40 – «найсвіжіший» представник в нашій десятці. Українські ціни на кросовер були оголошені тільки на початку грудня 2019 року. Та й в цілому марка FAW вийшла на український ринок нещодавно. І ще не встигла хоч якось себе зарекомендувати.
Базовий X40 пропонують з 1.6-літровим атмосферним бензиновим мотором потужністю 109 кінських сил. Трансмісія – 5-ступінчаста «механіка».
Привід – тільки на передні колеса. А кліренс – 180 міліметрів.
Як бачимо, технічні характеристики – не найсильніша сторона кросовера. Однак виробник в даному випадку робить ставку на оснащення. Вже в базі FAW X40 оснащується такими «фішками», як:
Коли дивишся на ціну Renault Duster, розумієш, чому в Україні не користуються попитом китайські кросовери. Адже приблизно за ці ж гроші можна взяти «європейця» з перевіреними агрегатами і гарною якістю зборки.
Менш ніж за $15 000 вам запропонують монопривідний кросовер з 1.6-літровим бензиновим мотором на 115 «коней» і 5-ступінчастою «механікою». На бездоріжжі від такої модифікації, звичайно, сенсу мало. Проте «Дастер» славиться хорошим кліренсом – 210 міліметрів.
Також у передньопривідною версії багажник більше на цілих 64 літра. Пояснюється це особливостями конструкції. Монопривод дозволяє розмістити запасне колесо під днищем багажника. А у повнопривідних машин запаска знаходиться в багажнику через те, що її місце займає муфта повного приводу.
Nissan Juke – далеко не кращій кросовер в плані практичності. Проте, він користується стабільним попитом у молоді.
Сьогодні Juke – найдешевший автомобіль в лінійці Nissan в Україні. Хоча в цілому у японців є і більш доступна модель – компактний хетчбек Nissan Micra. Однак через низький попит компанії довелося згорнути її продажі на нашому ринку.
Nissan Juke побудований на одній платформі з декількома моделями Renault, такими як Captur і Clio (остання також не представлена в Україні). Автомобіль оснащується 1.6-літровим мотором потужністю 94 кінські сили. Трансмісія – 5-ступінчаста «механіка», а привід – на передні колеса.
Juke може бути і повнопривідним. Але така модифікація буде коштувати відчутно дорожче.
Потрапила в топ-10 і Lada XRay – перший кросовер АвтоВАЗу. Хоча дехто вважає першим і найдешевшим вазовськім паркетником «Ниву». Однак ми все ж дотримуємося класифікації, за якою «Нива» відноситься до компактних позашляховиків за типом Suzuki Jimny. Саме тому вона не потрапила в нашу добірку.
XRay почав поставлятися в Україну не так давно. І не користується особливим попитом.
Автомобіль побудований на одній платформі з Renault Sandero. У базовій версії кросовер пропонують з 1.6-літровим атмосферним мотором потужністю 106 кінських сил. Трансмісія – 5-ступінчаста «механіка».
Привід в будь-який з модифікацій – тільки на передні колеса. Проте кліренс – майже 200 міліметрів.
На п’ятому місці розмістився побратим XRay – Renault Sandero у «позашляховому» виконанні Stepway. На сьогодні це найдешевший автомобіль в Україні європейського виробництва.
Базовий Stepway оснащується 0.9-літровим турбокомпресорним мотором потужністю 90 кінських сил. Двигун працює в парі з 5-ступінчастою «механікою».
Дорожній просвіт кросовера 173 міліметри – на 20 міліметрів більше, ніж у стандартної версії Sandero.
Привід – тільки передній.
Останнім часом Chery почала активно оновлювати модельний ряд і йти в середній ціновий сегмент. Однак бюджетні кросовери в її арсеналі поки ще залишилися. Один з них – Chery Tiggo 3.
Автомобіль завжди буде моноприводним. І все, що вам може допомогти на бездоріжжі, – це 195-міліметровий кліренс.
Під капотом Tiggo 3 – 1.6-літровий бензиновий мотор потужністю 126 «коней». У базі двигун працює в парі з 5-ступінчастою «механікою».
Jac S2 – китайський компактний кросовер. Комплектується 1,5-літровим бензиновим двигуном потужністю 113 кінських сил. Як і його старший побратим S3, модель не має повного приводу ні в одній з модифікацій.
Власне, єдиний плюс автомобіля – це його низька ціна.
Chery Tiggo 2 утримує пальму першості в рейтингу найдешевших кросоверів в Україні.
Якщо говорити про поза шляхові здібності, Tiggo 2 може похвалитися хіба що збільшеним до 186 міліметрів дорожнім кліренсом. В іншому він, по суті, нічим не відрізняється від звичайного передньопривідного хетчбека.
Кросовер оснащується 1.5-літровим бензиновим мотором, який видає 106 кінських сил. Трансмісія може бути, як механічної, так і автоматичною. Однак якщо говорити про найдешевшу версію «Тігго 2», то тут без варіантів – 5-ступінчаста «ручка».
У вересні 2022 року Suzuki розпочала продаж в Азії свого нового кросовера Grand Vitara. Автомобіль…
У світі автомобілів є чимало міфів, які давно втратили актуальність або ніколи не мали реального…
Взимку багатьом водіям доводиться стикатися із проблемою тривалого прогріву салону автомобіля. Щоб скоротити час та…
У зимовий період багато автомобілістів прагнуть знайти підземні паркування, сподіваючись уникнути турбот з очищення снігу…
2025 року компанія Tesla, під керівництвом Ілона Маска, продовжить свою політику інновацій. Особливості та удосконалення…
Новий Nissan Leaf, здається, стане справжньою сенсацією! Уявляєте, автомобіль, який ми звикли бачити як класичний…
View Comments
Нечего удивляться присутствию стольких китайцев в этом списке. "Сделано в Китае" уже давно перестал был символом ущербности и неполноценности. Он развивается так быстро, что скоро "Мейд ин Шина" сможет стать самым желанным шильдиком на товаре.
Да дійсно Китай почав випускати конкурентні автомобілі і по цені для простого люду. Просто на китайскі автомобілі потрібно як правило проводити обоязково обробку днища та порогів. Все остальне можна сказать що можна миритись і куплять. Хотілосьби аби китайці придумали обмін старих автомобілів (любих марок0 з доплатою на новий китайський автомобіль При таких умовах китайський продавець реалізувавби велику4 кількість своїх нових автомобілів любих марок. З повагою пенсіонер