Categories: Авто

Чому взимку українцям краще відмовитися від електромобілів

Share

Чому зима не найкраща пора для експлуатації електромобілів розбирався Автоцентр.

З приходом зими на власників електрокарів чекає кілька неприємних сюрпризів, про які вони і не думали, купуючи автомобіль в теплу пору року. І звичайною заміною шин, рідини для склоомивача і охолоджувальної рідини двигуна, як в автомобілях з бензиновими або дизельними моторами, тут не обійтися. Прагнучи відвоювати свою частку ринку, виробники електрокарів говорять потенційним власникам, що батарейні автомобілі дешевші у використанні, ніж їхні брати з традиційними двигунами внутрішнього згоряння. І в цьому є частка правди, оскільки в більшості розвинених країн кількість безкоштовних зарядних станцій для електрокарів постійно збільшується, а електрика дешевша за бензин і дизельне пальне практично скрізь. Крім того, і самі виробники встановлюють власні зарядні мережі, на яких можна заряджати свої електрокари безкоштовно, принаймні упродовж якогось часу. Але є і нюанси, про які вони  не говорять.

Наприклад, у більшості досліджень, проведених на замовлення автовиробників, стверджується, що за низьких температур запас ходу електрокарів зменшується на 20-25%, хоча насправді різниця між літнім і зимовим діапазоном залежно від кількох змінних може досягати 50%.

Одна з них – використання кондиціонера, підігріву сидінь і кермового колеса. Активація цих функцій буквально на очах з’їдає заряд акумулятора. Крім того, в холодну пору року доводиться прогрівати салон автомобіля і акумулятор, а це потребує додаткових витрат часу. Навіть, якщо ви зможете робити це дистанційно через додаток на смартфоні, готуватися до поїздки доведеться заздалегідь. Крім того, в холодну пору року діапазон скорочується вдвічі, а це означає, що комусь доведеться відмовитися від звичного маршруту і прокладати новий з урахуванням наявності зарядної інфраструктури та доступності терміналів.

Максимальну продуктивність батареї електрокарів забезпечують за температури від 15 до 27 градусів Цельсія. Відхилення в ту чи іншу сторону призводить до зменшення пробігу. Згідно з дослідженням Американської автомобільної асоціації (ААА), проведеним кілька місяців тому, у спекотну погоду витрачається близько 17% заявленого запасу ходу, тоді як у холодну діапазон скорочується майже вдвічі.

Незважаючи на те, що сучасні електрокари напхані всілякими датчиками і комп’ютерами, врахувати реакцію батарей на холод вони не можуть. Це призводить до того, що бортовий комп’ютер показує приблизні дані про запас ходу. Сучасні батареї і холод не сумісні. Деякі власники електрокарів вважають, що корисна ємність їхніх акумуляторів становить від 0 до 100%, але насправді це не так. Цей показник залежить від низки чинників, зокрема температури акумулятора, температури в салоні, дорожніх умов та стилю водіння, і може зменшуватись на 40-50%.

Це треба враховувати, якщо ви живете в країні, де зарядна інфраструктура тільки починає з’являтися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Оновлений Volkswagen T-Roc вперше сфотографували під час тестів

Volkswagen активно готує нове покоління кросовера T-Roc, офіційний дебют якого очікується вже цього літа. Тим…

20.03.2025

Компанія Tesla оголосила масштабне відкликання електропікапів Cybertruck

Згідно з інформацією агентства Reuters від 20 березня, у кампанію відкликання будуть залучені 46,1 тисячі…

20.03.2025

Dacia Sandero готує рестайлінг перед дебютом нового покоління

Через 4 роки на ринку актуальна генерація бестселера Dacia Sandero готується до планового рестайлінгу. Нещодавно…

20.03.2025

Хто може паркуватися безкоштовно в Україні

Пенсіонери в Україні можуть користуватися не лише пільговими тарифами на мобільний зв’язок, а й мати…

20.03.2025

Новий флагманський Audi Q9 помічений на дорожніх тестах

Великі кросовери набирають популярності на світовому ринку. Причому високим попитом стали мати навіть дорогі моделі.…

20.03.2025

Експерти пояснили, чому краще не залишати каміння у протекторі коліс

Багато хто зауважує, що в протектор шин у процесі експлуатації забиваються камені, як зовсім дрібні,…

20.03.2025