Гірше, ніж дизель: розвіяли міф про екологічність електромобілів

0
5284

У Німеччині електромобілі вважаються панацеєю в боротьбі проти кліматичних змін. Але ці надії оманливі – принаймні, такий висновок досліджень професора-фізика Крістофа Бухалов, результати яких опублікував Інститут ІФО в Мюнхені. Згідно з ним, електромобілі виробляють набагато більше шкідливих викидів – якщо враховувати в розрахунках викиди CO2 при виробництві акумуляторів. Сумарно показник гірший, ніж у дизеля, на 11-28%. А все тому, йдеться в дослідженні, процес отримання та обробки літію, кобальту і марганцю – основних елементів батарей – відбуваються з високим споживанням енергії.

Автори дослідження порівнювали Mercedes C 220 d і Tesla Model 3. За їх твердженням, батарея Tesla Model 3 викидає в атмосферу до 15 тонн СО2 парникових газів. При терміні служби батареї в 10 років і пробігу 15 000 кілометрів на рік це дорівнює приблизно від 73-х до 98-ми грамів CO2 на кілометр. Додайте до цього енергетичну систему Німеччини, яка в 2018 році на 50% все ще складалася з викопного палива. Насправді, Tesla виділяє від 156 до 181 грам CO2 на кілометр – і це значно більше, ніж у дизельного Daimler.

У своєму дослідженні автори критикують законодавців ЄС за те, що ті вважають електромобілі транспортом з нульовим рівнем викидів CO2. Але навіть сучасні двигуни внутрішнього згоряння не є рішенням: встановлена з 2030 року межа викидів CO2 в 59 грам на кілометр еквівалентна витраті 2,2 літра дизельного палива або 2,6 літра газу на 100 кілометрів – а це «технічно нереально». Тому вчені рекомендують природний газ в якості ідеальної технології переходу на автомобілі, що працюють на водні або «зеленому метані» протягом тривалого часу. Для двигунів, що працюють на газу, сумарні викиди вже приблизно на третину нижче, ніж для дизельних. Крім того, воднево-метанова технологія має ще одну перевагу: дозволяє зберігати енергію вітру і сонця при максимальному навантаженні струму.

Читайте також  У Мережі показали перші зображення седана BMW 5 серії нового покоління

Результати в значній мірі збігаються з підсумками досліджень Загального німецького автомобільного клубу (ADAC) 2018 року. Там порівнювали автомобілі трьох сегментів. Велике питання: чи дійсно електромобілі більш сприятливі для клімату? Результат: у багатьох випадках це дійсно краще з точки зору екологічної безпеки. Однак показники можна ще поліпшити, а викиди СО2 зменшити, якщо електрокари будуть їздити виключно на відновлюваній енергії.

У центрі уваги ADAC були автомобілі на дизельному і бензиновому паливі, газу та зрідженому газу, а також гібридні автомобілі, гібриди зі змінними модулями і електромобілі в сегменті «малолітражок» (Mazda2, Mitsubishi Space Star, Toyota Yaris, BMW i3), «компактний клас». (Mazda3, VW Golf, Mercedes B 200, Dacia Logan MCV, Toyota Prius, Toyota Prius Plug-in Hybrid, Hyundai Ioniq Electric) і «вищий середній клас» (Mercedes E 220 d, Mercedes E 400 Coupe, Volvo XC90 Twin Engine, Тесла Модель Х). Ці моделі були кращими в минулому в ADAC Ecotest.

Дивно: тільки в компактному класі електромобіль показав кращий екологічний баланс (22,5 тонни СО2). Велика частина вуглекислого газу – 30 тонн – надійшла з бензинового двигуна. Маленькі електромобілі часто використовують як другу машину в родині або для їзди по місту. А з пробігом в 50 000 кілометрів, електрокар не може компенсувати високі викиди CO2 при виробництві, переробці і подачі електроенергії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.