Categories: Авто

5 причин, чому ваше авто забагато “їсть” палива

Share

Часто відносно нові автомобілі можуть вживати більше пального, ніж вказує завод-виробник. Це не значить, що автовиробник вводить в оману.

Авто тестують в “ідеальних умовах”, а тоді рахують розхід палива. Серед основних причин перевитрати – неправильна експлуатація та агресивна манера їзди.

Ми пропонуємо 5 найпоширеніших причин завеликого розходу пального в авто.

Розхідники та електроніка. Якщо в автомобілі забитий повітряний фільтр чи свічки запалення, то суміш пального та повітря згорає у двигуні неправильно. Наприклад, при забитому повітряному фільтрі суміші бракує повітря і автомобіль спалює більше бензину. Свічки запалюють цю суміш у камерах згорання. Якщо свічки запалення зношені або забиті нагаром, то частина суміші не згоратиме, а потраплятиме у вихлопну трубу. Загалом витрата пального може збільшитися на 20%. Якщо в авто є інші несправності, наприклад датчики розходу повітря, лямба-зонду та ін., то розхід може збільшитись й на 50%, й на 100%.

Розвал-сходження та тиск у шинах. При неправильному куті колі автомобіль не має “природного” накату. Колеса, які стоять під неправильним кутом, гальмують автомобіль. Щоб тримати одну швидкість, двигун витрачатиме більше енергії. При такій несправності авто може споживати на 15% більше пального. Крім цього, швидше зношується гума. Тиск у шинах не повинен бути занадто низьким. Це також гальмує автомобіль. Оптимальний тиск вказують у посібнику користування автомобілем.

Аеродинаміка. Деякі водії вважають, що економніше їхати з відчиненим вікном, ніж з увімкненим кондиціонером. Це виправдано на швидкості до 40 км/год. При такій швидкості автомобіль не сильно піддається аеродинамічному опору. Вже після 60 км/год автомобіль витрачає більшість енергії на боротьбу з повітряним опором. Якщо на даху автомобіля є додатковий багажник – він створить додатковий опір, що також збільшить розхід палива. Натомість кондиціонер забирає не багато так пального: частину він забирає із двигуна (він просто втрачає частину потужності). При увімкненому кондиціонері та музиці авто візьме на 15% більше пального.

Температура двигуна. На непрогрітий автомобіль електроніка подає більше пального, ніж нагрітий до робочої температури. Для більшості авто вона становить 90-100 градусів. Якщо температура вища робочої – електроніка теж подаватиме пальне в іншому режимі. Тому потрібно перевірити охолоджувальну систему. Вона може працювати некоректно і “тримати” двигун у неправильних температурних режимах.

Манера їзди. При агресивній манері їзди автомобіль може витратити на 50% більше пального, ніж повинен. Цьому сприяють різкі розгони та гальмування, перехід на нейтральну передачи при русі з гірки. Також прогазовки на світлофорах приведуть водія до підвищеної витрати пального.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Китайський автопром зайняв понад 30% світового авторинку

У березні 2024 року на китайські автомобілі припало 33% від загального обсягу світового продажу автомобілів,…

06.05.2024

Новий електричний Mercedes-Benz G-Class випробували на льоду

Mercedes-Benz обіцяє, що майбутній EQG, також відомий як електричний варіант G-Class, стане справжнім позашляховиком. Є…

05.05.2024

Електромобілі проти машин з ДВЗ: названі найнадійніші машини

Експерти опублікували статистику поломок ADAC за 2024 рік, що підтверджує, що електромобілі залишаються надійнішими за автомобілі…

05.05.2024

Моделі Polestar отримають супершвидку зарядку за 10 хвилин

Шведські електромобілі Polestar отримають супершвидку 10-хвилинну зарядку. Шведський виробник електромобілів Polestar спільно з компанією StoreDot,…

05.05.2024

Названо автомобілі які вимагають найнижчих витрат на обслуговування та ремонт у довгостроковість

З моменту появи компанії Tesla у 2003 році керівництво цієї марки в особі Ілона Маска…

05.05.2024

Водіям підказали, як заощадити на рідині, що омиває, влітку і не зіпсувати автомобіль

З настанням теплої пори року автовласники часто заливають у бачок склоомивача замість спеціальної миючої рідини…

05.05.2024