Skoda нанесла болючий удар українському автопрому

0
580
003_START_OF_PRODUCTION_OCTAVIA_2012

Відома компанія Skoda Auto відмовилася від будівництва нового мультибрендового заводу в Україні. У планах – побудувати його в іншому місті Східної або Південно-Східної Європи.

Про це повідомили в компанії “Єврокар”, спростовуючи інформацію, що з’явилася в ЗМІ про намір Skoda Auto перенести збірку автомобілів з України до Сербії, передає ua1.com.ua.

Зазначається, що рішення про будівництво нового заводу не пов’язано з цим. Разом з тим, в компанії нагадали, що в 2017 році в Україну приїздив глава Skoda Auto Бернхард Майєро, щоб зустрітися з главою уряду Володимиром Гройсманом. Саме тоді були сформовані побажання до української влади, які стосувалися зручної логістики, угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС і так далі.

При цьому після зустрічі Гройсман зазначав таке:

“Ми побачили необхідні речі, які треба зробити, щоб запустити проект в Україні. Я беру на себе зобов’язання виконати все необхідне для повноцінної реалізації проекту”.

Однак, як зазначили в “Єврокарі”, за цей час Україна так і не запропонувала умови, які привернули б можливого інвестора.

“В Україні досі не працюють митні і податкові стимули для діяльності індустріальних парків, хоча відповідні законопроекти були прийняті в першому читанні ще в 2016 році, не втілена в реальність анонсована 15-річна Стратегія розвитку ринку електромобілів, не розглянуті законопроекти для підтримки виробництва електромобілів, які внесені до порядку ще на початку року”, – констатували в компанії.

В “Єврокарі” вважають, що Україна не витримала конкуренції у боротьбі за великі інвестиції.

“Не дивлячись на позитивний меседж про те, що Skoda не збирається переносити виробництво з України, висновок достатньо однозначний: на жаль, Україна не витримала конкуренції в боротьбі за великі інвестиції. Можна сказати, що вона навіть не вступала у боротьбу… за 1,4 млрд євро інвестицій, 5 тисяч нових робочих місць і можливість виробництва 300 тисяч автомобілів на рік з рівнем експорту 4,5 млрд євро”, – резюмували в “Єврокарі”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!