Categories: Авто

Як водії «вбивають» двигун, перевіряючи рівень масла

Share

Здавалося б, як можна нашкодити двигуну, всього-на-всього перевіряючи рівень моторного масла? Дуже просто – достатньо допускати грубі помилки при виконанні цієї нехитрої процедури.

Попросіть трьох автомобілістів покроково розповісти, як вони перевіряють рівень масла в двигуні, і ви напевно отримаєте у відповідь три різні інструкції. Чому так відбувається, сказати складно. Бути може, тому, що в більшості автошкіл таким маніпуляціям не вчать, і новачкам доводиться консультуватися з інтернетом, що кишать помилковою інформацією.

Якщо ви хочете дізнатися, як насправді йдуть справи з маслом в двигуні, то дуже важливо вибрати для проведення процедури правильне місце. Слід припаркуватися на рівній поверхні, де немає ніяких глибоких ям і гірок. Машину в горизонтальному положенні, а в іншому випадку отримані вами дані будуть некоректними.

Нерідко можна спостерігати водіїв, які перевіряють рівень моторного масла зранку – після тривалої стоянки автомобіля. І це теж груба помилка, адже двигун машини повинен бути добре прогрітий. Винятком є ​​хіба що ті випадки, коли на щупі є спеціальні ризики «cold» і «hot», але такі зустрічаються нечасто.

Інша поширена помилка, що здійснюються багатьма водіями – причому як початківцями, так і досвідченими – перевіряти рівень масла відразу ж після виключення запалення. За процедурою, потрібно почекати 10-15 хвилин, щоб мастило встигло стекти в картер. Тільки так ви зможете побачити реальну картину.

Мало тих, хто спотикається на цьому кроці, але все ж. Витягнувши щуп в перший раз, необхідно ретельно його протерти ганчіркою або серветкою, яка не залишає після себе дрібних ворсинок. Далі слід помістити «рейку» назад, вставивши до упору, почекати кілька секунд і знову витягти. І не поспішайте лаяти автора – багато новачків цього не знають.

Багато хто помилково вважає, що «правильний» рівень масла в двигуні – це max або навіть трохи більше. Але ні: в ідеалі сліди мастила повинні бути між відмітками «мінімум» і «максимум», ближче до останньої. Тільки при такому розкладі можна зачинити капот зі спокійною душею.

Дотримуватися цих нескладних правил необхідно, адже порушення процедури загрожує дезінформацією водія, а значить – несвоєчасним рішенням проблем. Пам’ятайте: надлишок масла може виявитися в системі вентиляції картера, в циліндрах двигуна або каталізаторі.

Що ж до нестачі масла в двигуні, то це прямий шлях до так званого «масляного» голодування. Загалом, і в тому, і в іншому випадку є величезні ризики потрапити на дорогий ремонт, а то і на заміну силового агрегату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Автоюрист розповів, які водії приваблюють інспекторів поліції

Співробітники поліції на дорогах не зупиняють машини випадково — їхній вибір ґрунтується на факторах, які…

03.04.2025

Honda додала новий колір до бюджетної моделі, але без збільшення швидкості

Яскраво-жовтогарячий колір в автомобільній промисловості асоціюється з продуктивністю, але іноді його починають використовувати машини, які…

03.04.2025

Експерти роз’яснили, чому штраф поліції за межами місця порушення є незаконним

Водії часто запитують, де саме інспектор має право винести постанову про накладення штрафу за порушення…

03.04.2025

Експерт поділився порадами, як зберігати шини без втрати якості

Багато водіїв вважають, що після зняття шин про них можна забути до наступного сезону. Головне…

03.04.2025

Volkswagen почав продавати машини з довічною гарантією

Спільне підприємство SAIC Volkswagen запропонувало покупцям довічну гарантію на три моделі лінійки SUV – Volkswagen…

03.04.2025

Відсутність бризковиків на авто: чи можуть оштрафувати та що з цим робити

Коли інспектор помічає відсутність бризковиків або грязезахисних фартухів на автомобілі, він часто накладає штраф. Однак…

03.04.2025