Таких луцьких всюдиходів ЛуАЗ-969В з кузовом фургон було виготовлено всього від трьох до шести екземплярів і один з них нещодавно знайшли і любовно відновили.
Сьогодні знайти передньопривідний ЛуАЗ-969В, який серійно випускався з 1967 по 1972 рік, дуже складно. Таких машин, за деякими даними, виготовили всього 7400 примірників. Це був перший серійний радянський автомобіль з приводом тільки на передні колеса. Куди більше було повнопривідних ЛуАЗ-969, випуск яких освоїли в 1971 році.
Тому що дійшов до наших днів ЛуАЗ-969Ф з кузовом фургон, яких було випущено всього три (за іншими даними – шість), можна назвати сенсаційною знахідкою. Машину виявили недалеко в селищі Саблино Ленінградської області. Автомобіль вимагав реставрації і така була проведена в відомому КБ «Смирнова».
Машина тепер виглядає як нова – відновлений навіть рідне двоколірне забарвлення, яке можна бачити по збережених історичних фотографіях. Фургон має споряджену масу 820 кг і може перевозити 350-400 кг вантажу. Кабіна водія відокремлена від вантажного відсіку металевою перегородкою з невеликим віконцем. Ззаду встановлена широка орні двері.
Фургон, так само як і базовий ЛуАЗ-969В, оснащувався 4-циліндровим 887-кубовим двигуном МеМЗ-969 повітряного охолодження потужністю 30 к.с. На відміну від аналогічного мотора МеМЗ-966, який застосовувався на ЗАЗ-965А, тут встановлювався вентилятор нагнітає типу, а не витяжного.
З 18 лютого 2025 року у 53 сервісних центрах МВС України запрацювала нова система електронної…
З січня 2025 року вартість палива на українських АЗС зазнала зростання через підвищення акцизів та…
Кілька тижнів тому Dacia Duster проходив тести, але тоді кросовер був позначений логотипом Renault. Проте…
Південнокорейські ЗМІ повідомили, що Hyundai тимчасово призупинить виробництво Ioniq 5 і Kona Electric з 24…
Alpine оголосила дату дебюту свого футуристичного електричного кросовера A390. Цей спортивний фастбек з низьким профілем…
У 2019 році в Австралії з’явилася екстремальна версія пікапа Nissan Navara для бездоріжжя, а у…
View Comments
А в чем уникальность?