Categories: Авто

Що робити, якщо замерзає скло автомобіля

Share

Ви прийшли до машини вранці, і виявилося, що скло покрите льодом. Тільки без паніки! Пізньої осені в таку ситуацію потрапляють тисячі автомобілістів. Розповідаємо, як себе вести.

Для початку трохи простої теорії. Чому скло раптом опинилося покритим льодом, якщо ще напередодні ніщо не віщувало неприємностей? Як не важко здогадатися, через замерзання води внаслідок температури. Зазвичай буває так: ввечері або вночі при плюсовій температурі повітря йде дощ. А до ранку температура падає нижче нульової позначки, і опади перетворюються в крижану кірку.

Однак буває й інша ситуація – так звана температурна інверсія. Таким терміном називається стан, коли у землі знаходиться холодне повітря, а над ним – шар більш теплого повітря з плюсовою температурою. В цьому випадку опади прийнято називати “крижаним дощем”, який веде до точно такого ж ефекту – обмерзання лобового скла (ну, і всього кузова автомобіля). Хоча з льодом на склі ви можете і взимку. Наприклад, якщо залишите машину на вулиці на тривалий період, протягом якого випадуть опади. Загалом, в будь-якому випадку приємного мало – скло доведеться чистити від льоду, тому що їхати з такою кіркою просто небезпечно, навіть якщо вам здається, що ви через неї “щось бачите”.

Так що ж робити?

Найбільш очевидний спосіб очищення скла від льоду – фізичний. Тобто просто потерти замерзле скло за допомогою спеціального скребка або пластикової насадки щітки. Метод цілком допустимий і простий, але є нюанс. Щоб не пошкодити скло, найкраще для початку його злегка “підігріти”. Тобто просто завести двигун і дочекатися, поки запрацює “грубка”. Тоді і вам буде простіше шкребти, і пошкоджень вдасться уникнути.

Другий спосіб очищення скла від льоду тісно пов’язаний з першим. Різниця лише в тому, що перед тим, як використовувати скребок, ви наносите на лід спеціальну рідину для стекол. Такий засіб продається майже в кожному магазині і коштує не так уже й дорого. Настійно рекомендуємо вам його купити! Ви здивуєтеся, наскільки легко буде віддалятися лід.

Однак якщо грошей дуже мало, або їх просто не хочеться витрачати, підійде ще один засіб. Справа в тому, що такий засіб можна виготовити самому. Просто змішайте столовий оцет з водою в пропорції 3 до 1, і побризкати на скло так само, як і у випадку зі звичайним розморожувачем. Ви не повірите, але це теж працює! Якщо немає оцту, то змішати з водою можна звичайну кухонну сіль. Правда, врахуйте, що сіль природно буде негативно впливати як на лакофарбове покриття, так і на гумові деталі – щітки та ущільнювачі. Тобто цим способом краще не зловживати.

Якщо так вийшло, що у вас немає під рукою взагалі ніяких пристосувань, просто заведіть мотор, включіть максимальний обдув лобового скла, обов’язково – кондиціонер, і вийдіть з машини. Так, цей спосіб – найдовший, а вам доведеться почекати на вулиці деякий час (щоб не дихати всередині і прискорити процес). Зате хвилин через 15-20 ви гарантовано зможете відправитися в дорогу – це краще, ніж рухатися з поганим оглядом.

Нарешті, найефективніший спосіб захисту від крижаної кірки – це лобове скло з обігрівом. Але тут все зрозуміло – ця опція або в машині є, або її немає. Самостійно таке скло не встановиш.

І чого не робити

З очищенням скла від льоду все більш-менш зрозуміло. Однак набагато важливіше речі, яких під час цієї процедури робити ні в якому разі не можна. По-перше, ніколи не пробуйте розморозити скло за допомогою окропу. Справа в тому, що через різницю температур, скло може просто потріскатися і за фактом вам доведеться його міняти.

По-друге, якщо у вас немає скребка або спеціальної щітки, не користуйтеся банківською карткою в якості альтернативи. По-перше, є ризик подряпати скло. А по-друге, ви просто можете пошкодити картку.

Воно вам треба? По-третє, не вмикайте двірники відразу ж, як тільки сіли в машину. “Капітан очевидність” нагадує: ні з яким льодом склоочисники не впораються – в кращому випадку двірники просто ковзатимуть по вкритій кірці. Зате кожний такий рух значно зменшує термін їх служби. Ну, і навіщо так робити? Нарешті, по-четверте, не рекомендується лити на обмерзлій скло рідину, чи, скажімо, горілку. Тобто лити щось, звичайно, можна. Просто бажаного ефекту це не дасть – тільки засіб витратите.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Ілон Маск розповів про важливі зміни в головному кросовері Tesla

Tesla готується до запуску серійного виробництва оновленої Model Y Juniper, і, за чутками, вже з…

31.12.2024

Водіям на замітку: коли можна не показувати документи поліції

Водії в Україні повинні мати при собі водійське посвідчення відповідної категорії під час керування автомобілем.…

31.12.2024

Скільки витримують сучасні двигуни: середній пробіг за словами експертів

Термін служби двигуна — це важлива тема для кожного автовласника, адже від того, як довго…

31.12.2024

Поліція взялася за авто зі США: нові штрафи та загроза втрати прав

В Україні останнім часом справжнє полювання на власників авто зі США. Поліція буквально почала придивлятися…

31.12.2024

Новий кросовер Hyundai: відома дата прем’єри та характеристики

Субкомпактний кросовер Hyundai Venue з'явився в лінійці корейського автовиробника в 2019 році, оновившись у 2022-му.…

31.12.2024

Що означає новий знак заборони на дорогах ЄС

На дорогах Європи почали з'являтися нові дорожні знаки, які можуть заплутати водіїв. Один із них…

31.12.2024