Чеський виробник Skoda продовжує розширювати свій електричний модельний ряд та готується представити компактний електричний кросовер Skoda Epiq. Ця новинка займе позицію в сегменті нижче за моделі Elroq та Enyaq і стане найменшим електричним SUV бренду. Виробництво Skoda Epiq заплановано на 2026 рік, а наразі компанія активно тестує прототипи і розкриває ключові характеристики.
Epiq отримав довжину близько 4,1 метра, що робить його ідеальним для міського середовища. Незважаючи на компактні габарити, автомобіль має великий багажник об’ємом 490 літрів – навіть більше, ніж у старшого Elroq, завдяки продуманому розміщенню салону та оптимізації задньої частини кузова. Дизайн виконаний у фірмовому стилі “Modern Solid”, з багатоярусними фарами та глянцевою панеллю Tech Deck замість традиційної решітки, що підкреслює електричний характер моделі та сприяє аеродинаміці.
Новий Epiq створений на платформі MEB-Small концерну Volkswagen, спільній з Volkswagen ID.2 та Cupra Raval. Покупцям запропонують два варіанти акумуляторів – 38 і 56 кВт·год, а максимальна дальність ходу сягатиме до 450 км за WLTP. Потужність двигунів варіюватиметься від 150 до 180 к.с., а топова спортивна версія vRS отримає 223 к.с. із розгоном до 100 км/год менш ніж за 7 секунд. Заряджання здійснюватиметься з потужністю до 125 кВт, що дозволить швидко поповнити запас енергії.
Стартова ціна Epiq очікується на рівні близько 25 000 євро. Виробництво налагодять на заводі у Памплоні (Іспанія). Продажі розпочнуться у другій половині 2026 року, а ключовими конкурентами стануть Citroen e-C3, BYD Atto 2, MINI Aceman та Volvo EX30.