Чому не варто видаляти каталізатор: пояснення від моториста

Час читання: < 1 хв.
0
Чому не варто видаляти каталізатор: пояснення від моториста

Чимало власників автомобілів вважають, що видалення каталізатора підвищує потужність транспортного засобу і покращує його динаміку. Однак чи справді це так і чи не призведе така процедура до виникнення проблем з іншими важливими системами автомобіля, розповів моторист профільного автосервісу в бесіді з журналістами.

Найчастіше каталізатор знімають, коли він виходить з ладу, оскільки для заміни його вартість доволі висока. У більшості випадків намагаються встановити заглушки та перепрошити двигун програмним способом, щоб уникнути помилок у системі. Однак цей компонент – одна з ключових частин автомобіля, і його видалення може призвести до штрафів за внесення змін до конструкції ТЗ. Також у майбутньому можуть виникнути складнощі під час проходження техогляду або постановки машини на облік у МВС.

Крім того, при видаленні каталізатора в системі починає накопичуватися моторне масло. Якщо не контролювати його рівень, є ризик критичного зниження, що може призвести до заклинювання двигуна. Встановлені обманки часто не допомагають вирішити проблему підвищеної витрати масла.

Реклама

Ще одним мінусом є збільшення рівня шуму вихлопу після видалення каталізатора і поява неприємного запаху всередині салону. Це може викликати ретельнішу перевірку з боку співробітників поліції і призвести до штрафу. Також варто пам’ятати, що нестандартна прошивка системи керування двигуном може спричиняти помилки в роботі автомобіля, і в такому разі знадобиться повторне звернення до фахівців для виправлення налаштувань.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!