Водії нерідко помічають, що під час заправки однієї й тієї самої кількості палива на різних АЗС можна проїхати різний кілометраж. При цьому всі інші умови залишаються незмінними. Це змушує задуматися, в чому можуть бути причини. Моторист профільного автосервісу розповів про найімовірнішу з них.
Як правило, рідко йдеться про реальний недолив палива – більшість автозаправних станцій оснащується сучасними системами контролю, які складно обдурити. А ось отримати в бак замість високооктанового А-95 дешевший А-92 цілком можливо. Причому різниця буде практично невідчутна, особливо, якщо в баку ще залишалися залишки. А на А-92 кілометраж завжди буде меншим.
Найчастіше подібна проблема зачіпає машини з бензиновими моторами. Річ у тім, що на заводі в паливо додають певні присадки, які збільшують його октанове число. Однак під час транспортування або розвантаження воно може змінитися через недотримання регламенту. Присадки мають властивість випаровуватися, що призводить до отримання бензину з октановим числом, нижчим від належного за регламентом.
Тому іноді трапляється, що на одній заправці можна залити паливо з вищим октановим числом і проїхати більший кілометраж, ніж на іншій. Вихід тут тільки один – обирати перевірені АЗС, на яке заїжджає велика кількість машин на день. Регулярне оновлення палива дає змогу отримати більш якісний склад.