Експерт пояснив, чому водії відключають систему старт/стоп

Час читання: < 1 хв.
0
Експерт пояснив, чому водії відключають систему старт/стоп

Системою старт/стоп зараз оснащується велика кількість автомобілів. Це пов’язано з посиленням вимог до екологічності ТЗ, проте багато водіїв продовжують її недолюблювати. Нааш експерт який працює на СТО розповів чому вона заслужила на таке ставлення і які аргументи зараз стали неактуальними.

Вперше система з’явилася близько чотирьох десятиліть тому. При цьому вона була громіздкою і технічно робила конструкцію ТЗ складнішою. В результаті зростала вартість авто. Щоб гальма та електрична частина машини могли працювати при вимкненому моторі, потрібні були серйозні доопрацювання, тому масове використання системи було сумнівним.

Однак з тих пір технології широко зробили крок вперед, зараз системи не настільки складні і ними комплектується велика кількість машин навіть у базових версіях. При зупинці на світлофорі або пробці мотор вимикається, а після відпускання педалі гальма він знову запускається.

Реклама

При цьому система має свої мінуси. Для машин, оснащених нею, потрібні потужніші акумулятори. Крім того, встановлюють посилені стартери та генератори. При цьому часте включення та вимикання двигуна призводить до збільшення навантаження на ці компоненти. Якщо генератор та АКБ справляються з ними, то стартери часто зношуються швидше.

При цьому багато хто вважає, що система завдає шкоди ДВЗ. Однак сучасні машини, оснащені нею, запускають двигун тільки після його повного прогріву, що забезпечує необхідне мастило всіх елементів вузла. Тим не менш, помічено, що час розгону автомобіля з такою системою збільшується на 0,3-0,5 секунди, конкретна цифра залежить від моделі машини. Потрібно пам’ятати, щоб не потрапляти в ДТП, намагаючись швидко проскочити перехрестя.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!