Досить часто можна помітити воду, що капає з глушника. У деяких випадках її виявляється чимало. Можна побачити з боку, як вона витікає, коли автомобіль з потужним двигуном різко стартує з місця. Автомеханік розповів чому утворюється вода і яку шкоду вона може завдати ТЗ.
При горінні паливної суміші вона трансформується у вуглекислий газ та воду. У деяких авто концентрація води у вихлопних газах сягає п’яти відсотків. Найбільш потужні мотори використовують більшу кількість паливної суміші, що пояснюється відчутною кількістю води, що випливає з глушника.
В цілому, подібний конденсат сам по собі не завдає шкоди машині. Однак у вихлопних газах можуть бути оксиди азоту і сірки, які, змішуючись з водою, перетворюються на кислоту. Незважаючи на те, що глушники, так само як і решта деталей вихлопної системи, виготовляються з нержавіючої сталі, є ймовірність, що при заміні та купівлі аналога трапиться не настільки стійкий до агресивного впливу метал. І навіть захищений при постійному впливі агресивних речовин може бути схильний до корозії.
Щоб запобігти це і накопиченню шкідливих речовин, можна просвердлити в глушнику спеціальний отвір, звідки витікатиме конденсат, що накопичується, не завдаючи шкоди деталі. Зробити це можна як самостійно, так і звернувшись до спеціалістів до майстерні.