Деякі водії вважають, що густіша моторна олива краще захищає двигун. Це здається логічним — більше густини означає менше зносу. Однак насправді все не так. Експерт у галузі моторів пояснив, чому густа олива не завжди забезпечує якісну роботу двигуна, а іноді навіть може бути небезпечною.
Багато хто вважає, що густа олива створює міцну масляну плівку, яка ефективно захищає двигун. Однак це не зовсім так. Кожен двигун проектується з урахуванням певного класу в’язкості масла, і виробник не випадково вказує ці параметри.
Щоб зрозуміти роль масла в двигуні, слід згадати його основні функції. По-перше, масло утворює найтоншу плівку на деталях двигуна, запобігаючи їх зносу. По-друге, воно мінімізує тертя та забезпечує герметичність циліндрів. Якщо в’язкість оливи не відповідає вимогам, одна з цих функцій не виконується належним чином.
У інструкціях до автомобілів завжди чітко вказується, яке масло потрібно використовувати. Однак багато водіїв не звертають увагу на ці рекомендації.
Використання надто густого масла в сучасному двигуні може призвести до серйозних проблем. У нових моторах масляні канали та зазори дуже маленькі, і густе масло не зможе проникнути в потрібні місця. Це може призвести до того, що двигун не отримає достатньо змащення, деталі перегріватимуться і швидше зношуватимуться. Наслідком таких експериментів часто стає капітальний ремонт двигуна.
Громадяни, які мають намір продати власне авто, повинні враховувати податкові зобов'язання. Розмір податків залежить від…
З початку 2025 року в Україні було проведено понад 300 тисяч практичних іспитів на водійські…
В Україні питання безпечного перевезення дітей досі залишається на другому плані, особливо якщо порівнювати з…
Кожен водій рано чи пізно може опинитися в ситуації, коли його зупиняє поліція. У таких…
Американський Інститут дорожньої безпеки (IIHS) провів масштабне дослідження, яке показало, які п'ятирічні автомобілі є найнебезпечнішими…
З 1 липня в Україні змінюється порядок проведення технічного огляду автомобілів - тепер усі перевірки…
Leave a Comment