Гідромеханічні коробки передач завжди були вважані більш надійними і стабільними порівняно з роботизованими трансмісіями або варіаторами, і я теж так думав. Але навіть вони не застраховані від різних проблем. Чи не часто ми чуємо, що японська якість — це гарантія бездоганної роботи трансмісії на багато років? Але, як показує практика, ситуація може бути зовсім не такою, як нам хочеться вірити. Тому я вирішив розібратися, які саме японські коробки передач можуть піднести сюрпризи, і на що звертати увагу, коли вибираєш автомобіль.
Одна з таких трансмісій — це п’ятиступінчастий автомат Jatco. Встановлювався він на Nissan, Infiniti і Suzuki з 2000 по 2018 рік, і на перший погляд, виглядає все просто чудово. Але цей автомат розраховували на досить потужні двигуни, включаючи 5,6-літровий V8, і якщо машина використовувалася, наприклад, для спортивного водіння або їзди по бездоріжжю, трансмісія може зазнавати серйозних навантажень. А це вже означає, що вона може перегріватися, і тоді починаються проблеми з гідротрансформатором і соленоїдами. І ось тут може виникнути неочікувана поломка, якщо не врахувати особливості експлуатації.
Ще одна коробка, на яку варто звернути увагу, — шестиступінчастий автомат Aisin TF60/TF80, який став популярним з 2001 року і використовувався в Volvo, Opel та деяких моделях Audi. І хоч вона начебто чудова, ця трансмісія дуже чутлива до перегрівів. Це сильно знижує її ресурс, і якщо не міняти оливу вчасно, вона може зіпсувати соленоїди, що вже призведе до серйозних поломок. Якщо довго тягнути з обслуговуванням і не міняти масло після 60 000 км, то можна потрапити на досить дорогий ремонт.
І ось ще одна трансмісія, яка, здається, не така вже безпроблемна, як обіцяють. Це шестиступінчастий Aisin U660, розроблений у 2006 році, який став ставитися на популярні моделі Toyota і Lexus. Основна проблема тут — підшипник, який з часом може почати люфтити, і це викликає неприємні вібрації. Якщо цю проблему не вирішити своєчасно, то ці вібрації можуть спричинити серйозні поломки, аж до тріщин у корпусі трансмісії. А ще тут часто виникають проблеми з гідротрансформатором. Загалом, ремонт цих коробок може бути досить дорогим.
І ось що мені здається: усі ми чули про японську якість, і це стало певним міфом. Ми автоматично віримо, що трансмісії, які вироблені в Японії, завжди будуть служити довго і без проблем. Але насправді не всі японські коробки передач настільки надійні, як нам кажуть. Тому перед покупкою важливо не просто довіряти марці, а реально вивчити конкретну модель трансмісії, ознайомитись із її характеристиками і почитати відгуки тих, хто вже користувався таким авто.
Toyota показала європейцям компактний електрокросовер Urban Cruiser. Це черговий Cruiser у лінійці Toyota — назву…
Багато автовласників вважають, що як тільки показання на одометрі досягають 150 тисяч кілометрів, слід задуматися…
Нещодавно у Південній Кореї стартували перші тести нового покоління кросовера Kia Seltos. Автомобіль, добре відомий…
При купівлі старого автомобіля багато хто воліє угоди з власниками. Власники краще знайомі з історією…
Взимку особливу важливість має показник тиску в покришках, оскільки це впливає на безпеку на засніжених…
Toyota розпочала довгоочікувані тести нового покоління кросовера RAV4. Машину вже кілька разів вдалося підловити під…
Leave a Comment