Авто

Експерти розповіли, які японські автомобілі мають найменш надійні коробки передач

Share

Гідромеханічні коробки передач завжди були вважані більш надійними і стабільними порівняно з роботизованими трансмісіями або варіаторами, і я теж так думав. Але навіть вони не застраховані від різних проблем. Чи не часто ми чуємо, що японська якість — це гарантія бездоганної роботи трансмісії на багато років? Але, як показує практика, ситуація може бути зовсім не такою, як нам хочеться вірити. Тому я вирішив розібратися, які саме японські коробки передач можуть піднести сюрпризи, і на що звертати увагу, коли вибираєш автомобіль.

Що ще варто знати

Одна з таких трансмісій — це п’ятиступінчастий автомат Jatco. Встановлювався він на Nissan, Infiniti і Suzuki з 2000 по 2018 рік, і на перший погляд, виглядає все просто чудово. Але цей автомат розраховували на досить потужні двигуни, включаючи 5,6-літровий V8, і якщо машина використовувалася, наприклад, для спортивного водіння або їзди по бездоріжжю, трансмісія може зазнавати серйозних навантажень. А це вже означає, що вона може перегріватися, і тоді починаються проблеми з гідротрансформатором і соленоїдами. І ось тут може виникнути неочікувана поломка, якщо не врахувати особливості експлуатації.

Ще одна коробка, на яку варто звернути увагу, — шестиступінчастий автомат Aisin TF60/TF80, який став популярним з 2001 року і використовувався в Volvo, Opel та деяких моделях Audi. І хоч вона начебто чудова, ця трансмісія дуже чутлива до перегрівів. Це сильно знижує її ресурс, і якщо не міняти оливу вчасно, вона може зіпсувати соленоїди, що вже призведе до серйозних поломок. Якщо довго тягнути з обслуговуванням і не міняти масло після 60 000 км, то можна потрапити на досить дорогий ремонт.

І ось ще одна трансмісія, яка, здається, не така вже безпроблемна, як обіцяють. Це шестиступінчастий Aisin U660, розроблений у 2006 році, який став ставитися на популярні моделі Toyota і Lexus. Основна проблема тут — підшипник, який з часом може почати люфтити, і це викликає неприємні вібрації. Якщо цю проблему не вирішити своєчасно, то ці вібрації можуть спричинити серйозні поломки, аж до тріщин у корпусі трансмісії. А ще тут часто виникають проблеми з гідротрансформатором. Загалом, ремонт цих коробок може бути досить дорогим.

І ось що мені здається: усі ми чули про японську якість, і це стало певним міфом. Ми автоматично віримо, що трансмісії, які вироблені в Японії, завжди будуть служити довго і без проблем. Але насправді не всі японські коробки передач настільки надійні, як нам кажуть. Тому перед покупкою важливо не просто довіряти марці, а реально вивчити конкретну модель трансмісії, ознайомитись із її характеристиками і почитати відгуки тих, хто вже користувався таким авто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: АКП

Останні записи

Чому варто запускати двигун два рази взимку

Взимку холод та низькі температури створюють серйозні навантаження на автомобіль, особливо якщо він стоїть на…

13.11.2024

BMW розробила інновацію для боротьби з пилом на великих екранах

Великі екрани в салоні автомобілів це красиво. Але на них постійно накопичується пил, доводиться постійно…

13.11.2024

Як об’їхати яму при суцільній розмітці: рекомендації автоюриста

Кожному водієві знайома ситуація, коли на дорозі зустрічаються ями або інші перешкоди. Часто єдиним способом…

13.11.2024

Mitsubishi офіційно представила новий Pajero Sport

У світі, де популярність позашляховиків продовжує зростати, такі моделі, як Mercedes-Benz G-Class, Land Rover Defender…

13.11.2024

Експерт поділився рекомендаціями з підготовки авто до безпечної зимової поїздки

 Наш експерт поділився простими, проте при цьому ефективними правилами підготовки машини до тривалих поїздок у…

13.11.2024

Volvo продовжить випуск моделі XC90 з двигуном внутрішнього згоряння

Багато великих позашляховиків з бензиновими або дизельними двигунами скоро будуть замінені повністю електричними аналогами, але…

13.11.2024